İNSANLIK ÖLMEMİŞ

  • Aydın Gazete
  • 24 Şubat 2016
  • Yorumlar Kapalı

Aydın Efeler İlçesi’nde yaklaşık bir ay önce buldukları paranın sahibini ulaşamayan bir beyaz eşya mağazasının sahibi ve çalışanları işyerinin camına astıkları yazı ile paranın sahibini arıyor. Hep kaybedenlerin aradığı günümüzde bu defa bulanların kaybedeni araması ‘İnsanlık ölmemiş’ dedirtti.

Aydın Efeler İlçe Merkezi Batıgazi Bulvarı üzerindeki Eskiyeni Cami karşısında bulunan beyaz eşya mağazasının camına yapıştırılmış olan “Mağazamızın önünde bir para bulunmuştur. Kaybedenlerin içeriye müracaat etmesi gerekmektedir” yazısı görenleri şaşırtıyor.

“GÜNLERDİR SAHİBİNİ ARIYORUZ”
Paranın yaklaşık bir ay önce çalışanları tarafından bulunduğunu belirten işyeri ortaklarından Bülent Göktepe, “Çalışanımız mağazanın girişinde önemli bir miktardaki parayı bulunca bize getirdi. Biz o gün gün boyu yoldan bir şey arayıp geçen var mı diye kontrol ettik. Hiç arayan soran olmadı. Daha sonra kamera kayıtlarını çıkardık. Paranın yaşlı bir amcadan düştüğünü kayıtlarda gördük. Ancak yaşlı amcanın yüzü tam görünmüyordu.

Bunun üzerine Salı günleri eşkale benzer kişiyi bulmak için çarşı Pazar dolaştık. Yazıyı okuyup ‘Ben para kaybettim’ diye gelenler oldu ama söyledikleri rakam bizim bulduğumuz para miktarı ve paraların adedi ile uyuşmuyor. Bulduğumuz paranın gerçek sahibi çıksa ‘para bulmuş’ kadar değil ‘bulduğu paranın sahibini bulup teslim etmiş’ kadar sevineceğim. Para emanette duruyor. Ne olur paranın sahibi kimse gelip alsın” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar