OYUNLAR İZLEYİCİLERİ MEST ETTİ

  • Aydın Gazete
  • 23 Şubat 2016
  • Yorumlar Kapalı

Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından koordine edilen ve Aydın Halk Oyunları İl Temsilciliği’nin 2016 yılı faaliyet programında yer alan Okullar ve Kulüpler Arası Halk Oyunları İl Birinciliği Yarışması Atatürk Spor Salonunda gerçekleşti. Vatandaşlar tarafından büyük ilgi gören yarışmalara 4 okul takımı ve 7 kulüp katıldı. Hakemlerin karşısına en iyi gösterilerini yapmak için çıkan halk oyunları takımları salonu dolduran seyirciler tarafından büyük beğeni topladı.

İlk olarak okullar arası yapılan yarışmada gençler kategorisinde 1’inci Aydın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, yıldızlar kategorisinde 1’inci Mustafa Kiriş Orta Okulu, minikler kategorisinde 1’inci Halide Hatun İlkokulu ve 2’nci Çeştepe İlkokulu oldu. Kulüpler arası yapılan yarışmalarda geleneksel büyükler kategorisinde 1’inci Ayhot G.S.K ve 2’nci Germencik Şehit Cafer G.S.K, düzenlemeli büyükler kategorisinde 1’inci Elifname G.S.K, gençler kategorisinde 1’inci İncirliova Belediyesi G.S.K, yıldızlar kategorisinde 1’inci Elifname G.S.K ve 2’nci Dahot G.S.K, minikler kategorisinde 1’inci Aydans G.S.K. oldu.

Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yarışmalarda derece elde eden kulüp ve okul takımlarına kupa, madalya ve başarı belgesi takdim edildi. Kategorilerinde 1’inci olan kulüp ve okul takımları Aydın’ı temsilen Türkiye Grup müsabakalarına katılmaya hak kazandı.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar