AYDIN’DA TERÖR PROTESTOSU

  • Aydın Gazete
  • 23 Şubat 2016
  • Yorumlar Kapalı

Sağlık-Sen Aydın Şubesi, son günlerde meydana gelen terör olaylarını protesto etti. Aydın Devlet Hastanesi önünde düzenlenen ve Sağlık-Sen üyesi çok sayıda sağlık görevlisini katıldığı eylemde Diyarbakır’ın Lice ilçesinde düzenlenen terör saldırısında şehit olan Aydınlı Jandarma Er Oğuz Arslan ve diğer tüm şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Ellerindeki Türk Bayraklarıyla terör saldırılarını lanetleyen Sağlık-Sen üyeleri, hep birlikte İstiklal Marşı’nı okudu.

Terör örgütü ve destekçilerini kınayan Sağlık-Sen Aydın Şube Başkan Yardımcısı Erdem Özcan, “Terör, kan ve şiddetten beslenen bir insanlık suçudur. “Bu insanlık suçunu ancak aklı, ruhu ve vicdanı iflas etmiş kişiler ve gruplar işleyebilir. Terörizmin ve teröristlerin hedefi ise insanlıktır, kardeşliğimizdir, milletimizdir, ortak geleceğimizdir, birlikte yaşama irademizdir. Ülkemize, milletimize ve geleceğimize yönelen bu canice saldırılar, kimden gelirse gelsin; terörü, teröre destek verenleri, terörün arkasındaki iç ve dış güçleri nefretle kınıyoruz. Bu alçak terör örgütlerine karşı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlikte mücadele vermeye devam edeceğimizin bilinmesini istiyoruz” dedi.

Yapılan terör eylemlerinin büyük Türkiye inşa yolculuğunu engelleyemeyeceğini savunan Özcan, “Analar ağlamasın, ocaklar sönmesin ve kardeşlik hukuku gelişsin mottosuyla başlatılan milli, kardeşlik sürecinde yeni katliamlar yapmak, kan ve gözyaşı siyasetini devam ettirmek için planlar yapan PKK terör örgütü, haince saldırılarıyla milletimizin birliğine ve dirliğine tuzak kurmuş, toplumun birlikte yaşama umuduna kurşun sıkmıştır. İçeriden ve dışarıdan beslenen terör örgütlerinin adları, haince planları ve amaçları ne olursa olsun, 78 milyonun hep birlikte geleceğe yürüyüşünü, yeniden büyük Türkiye’yi inşa yolculuğunu engelleyemeyecekler, gelecek umutlarımızı söndüremeyeceklerdir. Çare, terör örgütlerinin oyununa gelmeden demokratikleşme çalışmalarını sürdürmektir.

Çare, etnik fitneye karşı kardeşlik hukukunu zirveye taşımaktır. Çare, mezhep fitnesini de devreye sokmak isteyenlere karşı din kardeşliğini, inanç birlikteliğini kuvvetlendirmektir. Çare, insanlık suçu işleyen terör örgütlerine karşı tüm insanlığı ortak mücadelede buluşturmaktır. Çare, toplumda çaresizlik sendromu oluşturmak isteyenlere karşı umutları büyütmektir. Çare, teröre karşı tüm sivil toplum kuruluşları olarak birlikte hareket etmektir” şeklinde konuştu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar