SÖKE ŞEHİDİNİ UĞURLADI

  • Aydın Gazete
  • 22 Şubat 2016
  • Yorumlar Kapalı

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde meydana gelen terör saldırısında ağır yaralanan ve GATA’da şehit düşen Aydınlı Jandarma Er Oğuz Arslan’ı binler sonsuzluğa uğurlandı.

Söke Fehme Faik Kocagöz Devlet Hastanesi’nde gerçekleşen ilk törenin ardından Söke merkez Kocacami’ye getirilen Şehit Oğuz Arslan için tören düzenlendi. Törene Aydın Valisi Erol Ayyıldız, Aydın Bölge Jandarma Komutanı Tümgeneral Murat Kırkkaya, AK Parti Aydın milletvekilleri Mehmet Erdem, Mustafa Savaş ve Abdurrahman Öz, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, CHP Aydın Milletvekilleri Hüseyin Yıldız ve M. Lütfi Baydar, Denizli 11. Motorlu Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Kemal Özhan Özkan, Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Söke Garnizon Komutanı Kurmay Albay Erol Akman, Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran başta olmak üzere Aydın ili ilçelerinin belediye başkanları da katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Türk Silahlı Kuvvetleri törene çelenk gönderdi.

ANNENİN FERYATLARI YÜREK DAĞLADI
Törende zaman zaman yerinden kalkarak oğlunun naaşına sarılan acılı anne Huriye Arslan kadın askerler tarafından teskin edilmeye çalışıldı. Acılı annenin feryatları yürekleri dağladı. Acısı yüzüne yansısa da dik durmaya çalışan baba Dündar Arslan, taziyeleri kabul etti.

BİNLERCE KİŞİ KATILDI
Cenaze töreninde ilk olarak saygı duruşu yapıldı. Aydın Müftüsü Ömer Kocaoğul tarafından yapılan konuşmanın ardından cenaze namazı kılındı. Cenaze namazı sonrasında askeri birlik tarafından omuzlara alınan Şehit Oğuz Arslan’ın naaşı Cumhuriyet Caddesi ve İstasyon Caddesi üzerinde toplanan binlerce kişilik kalabalık arasından geçti. Top aracına alınan Türk bayrağına sarılı şehidin naaşı askeri bando eşliğinde taşındı. Vatandaşlar tarafından terörü lanetleyen sloganlar atıldı.

Daha sonra Şehit Jandarma Er Oğuz Arslan’ın naaşı cenaze aracına aktarılarak, Söke’ye 15 kilometre uzaklıktaki Bağarası Mahallesi Asri Mezarlığına götürüldü. Şehit Oğuz Arslan binlerce kişin duaları ve gözyaşları ile toprağa verildi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar