AYAĞA KALK SÖKE, ŞEHİDİN GELİYOR

  • Aydın Gazete
  • 21 Şubat 2016
  • Yorumlar Kapalı

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde, 18 Şubat  günü düzenlenen bombalı terör saldırısında ağır yaralanan Söke’li asker Oğuz Arslan şehit oldu.

Aydın Gazete Muhabirlerinin, Arslan’ın doktoru Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı  İlker Solmaz ile yaptığı görüşmede durumunun ağır olduğunu bildirdiği askerimiz bu sabaha karşı GATA Beyin ve Sinir Cerrahisi yoğuın bakım ünitesinde son nefesini verdi.

Genelkurmay Başkanlığından konu ile ilgili yapılan açıklamada;

18 Şubat 2016 Perşembe günü Diyarbakır-Lice karayolunda mayın araması için görevlendirilen konvoya, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce daha önce yerleştirilen el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu ağır yaralanan ve tedavisine GATA’da devam edilen bir kahraman silah arkadaşımız yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 21 Şubat 2016 Pazar günü saat 03.15’de şehit olmuştur.

Kahraman şehidimize Allah’tan rahmet, değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz.” ifadelerine yer verildi. 

Şehit düşen Söke’li askerin cenazesi yarın (pazartesi) günü Söke Koca Cami de öğlen namazının ardından kılınacak cenaze namazının ardından baba ocağının bulunduğu Bağarasına götürülerek defnedilecek.

Konu ile ilgili bir açıklama yayınlayan Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu açıklamasında “Şehitler ölmez, onlar diridirler.”

“İnna lillahi ve inna ileyhi raciun.” Yaralı askerimiz Oguz ASLAN’da şehit oldu. Kendisine rahmet ailesine sabırlar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Söke Deveciler Derneği yönetim kurulu da örnek bir karara imza atarak Söke’de bugün yapılması planlanan Söke Deve Güreşlerinin şehit askerimiz için iptal edildiğini bildirdi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar