ATIK PİL KONUŞULDU

  • Aydın Gazete
  • 20 Şubat 2016
  • Yorumlar Kapalı

HerHer atığın çöp olmadığı vurgusuyla geri dönüşüm konusunda duyarlı çalışmalara imza atan Söke Belediyesi, farkındalık yaratma ve bilinçlendirme konusunda da çalışmalarını sürdürüyor.

Daha önce geri dönüşüm konusunda Söke Belediyesi ile ÇEVKO Vakfı tarafından ortaklaşa düzenlenen ’Eğitimcinin Eğitimi Semineri’ bu kez TAP Derneği ile işbirliği yapılarak atık pillerin toplanması konusunda yapıldı.

Söke Belediyesi Recep Yazıcıoğlu Kültür Salonunda gerçekleşen eğitim seminerinde eğitimcilere atık pillerin çevreye verdiği zarar, atık pillerin toplanmasının önemi ve atık pillerin yönetimi konusunda bilgiler verildi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden de destek alınan eğitim çalışmaları kapsamında gerçekleşen eğitim seminerinde TAP Derneği Aydın Bölge Sorumlusu Çevre Mühendisi Seyhan Özulucan konuşmacı olarak yer aldı. Eğitim öncesi, eğitimcilere afiş, broşür, pil kutusu materyaller dağıtıldı.

Temiz bir çevrede yaşamak ve temiz bir toplum bilincini aşılamak üzere çeşitli eğitim toplantılarının düzenlendiğini belirten Söke Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Lütfiye Öner; “Çevre bilincini yerleştirmede özellikle çocuklara doğru bilgiyi aktarmak çok önemli. Bu nedenle bu zincirin önemli bir halkası olarak gördüğümüz eğitimcilerimizin çocuklarımıza aktaracakları bilgiler de çok önemli. Eğitim toplantılarımız ile çevre bilincini toplumun katmanlarına aktarmaya gayret ediyoruz” dedi. Öner; üm eğitimcilere göstermiş oldukları yoğun ilgiden dolayı teşekkür etti.


“ATIK PİL TOPLAMA KAMPANYASI”

Söke Belediyesi tarafından TAP işbirliği ile her yıl yapılan atık pil toplama kampanyası (yarışması) bu yılda gerçekleştiriliyor. Nisan ayının sonuna kadar okullar topladıkları atık pilleri Mayıs ayında Söke Belediyesi’ne teslim edecekler. Bu yarışmanın ödülleri her yıl olduğu gibi 5 Haziran Çevre Günü’nde verilecek. Söke atık pil toplama konusunda yine iddialı ilçeler arasında yer alıyor.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar