DİDİM ASRİ MEZARLIĞI YENİLENDİ

  • Aydın Gazete
  • 18 Şubat 2016
  • Yorumlar Kapalı

Aydın Büyükşehir Belediyesi ile yapılan protokol çerçevesinde Didim Belediyesi tarafından devir alınan Didim Asri Mezarlığının, geçtiğimiz aylarda Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay’ın talimatı doğrultusunda tepeden tırnağa yenilenmesi vatandaşların takdirini topladı.

Geçtiğimiz aylarda başlatılan çalışmalar kapsamında mezarlık içerisindeki yollara parke taşı döşenmesi, ışıklandırmaların yapılması, idari ofisin, mezarlığın dış duvarının ve kapısının yenilenmesi çalışması yapılmıştı. Gerçekleştirilen yenileme çalışmaları sonrası Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan bakım çalışmaları kapsamında mezarlığın içerisindeki otların temizlenmesi ve ağaçların budanması yapılması ile birlikte Didim Asri mezarlığındaki çalışmalar takdir toplamaya başladı.

Didim Asri Mezarlığına yapılan yenileme, bakım ve onarım çalışmaları vatandaşları memnun ederken, mezarlığın eski görünümü ile yeni görünümünü kıyaslayan vatandaşlar daha önceleri mezarlığın bakımsızlığından dolayı rahatsız olduklarını, Belediye Başkanı A. Deniz Atabay’ın göreve gelmesi ile birlikte gerçekleştirilen yenileme çalışmalarından dolayı oldukça memnun olduklarını belirtti.

Didim Asri Mezarlığının bakımsız halinden oldukça rahatsız olduklarını, vatandaşlardan da gelen şikâyetler üzerine harekete geçtiklerini belirten Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay, kısa zamanda mezarlık içerisinde önemli çalışmalar yaptıklarını belirtti. Atabay, mezarlığı tepeden tırnağa yenilediklerini ifade ederken, son olarak Belediyenin park ve bahçeler ekipleri tarafından gerçekleştirilen budama çalışmalarının ardından Didim Asri Mezarlığını temiz ve düzenli bir görünüme kavuşturduklarını da sözlerine ekledi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar