BAŞKAN’DAN ÖZGECAN PARKINA ZİYARET

  • Aydın Gazete
  • 17 Şubat 2016
  • Yorumlar Kapalı

Kuşadası Belediye Meclisi Kasım Ayı toplantısında yapımına karar verilen ve projelendirme çalışmasının ardından Kuşadası Belediyesi Fen İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yapımına başlanan Özgecan Aslan Parkı’nda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Hacıfeyzullah Mahallesi Altınkaynak Caddesi’nde yapımı süren 3 bin 664 metrekarelik alan üzerinde kurulacak olan Özgecan Aslan Parkı’nda sürmekte olan parke ve kaldırım çalışmalarında sona gelindi. Fen İşleri Müdürlüğü’nün çalışmalarını tamamlamasının ardından Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri çalışmalarına başlayacak. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde açılacak olan Özgecan Aslan Parkı’nda 235 metrekarelik çocuk oyun alanı, 55 metrekarelik kum havuzu, 162 metrekarelik tekli basket sahası, 94 metrekarelik spor aletleri alanı ve dinlenme mekânları bulunacak. Parkta yer alacak çocuk oyun alanı, basket sahası ve spor aletleri alanı sentetik zeminli olması ile fark yaratacak.

Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Özgecan Aslan Parkı’nı ziyaret ederek çalışmaları inceledi. Kuşadası Belediye Başkan Yardımcıları Muzaffer Eryiğit ve Tufan Asrav ile birlikte parkta incelemelerde bulunan Başkan Kayalı “Kadına yönelik şiddetle mücadelenin sembolü haline gelen Özgecan Aslan’ın ismini Kuşadası’nda yaşatarak kadına yönelik şiddete karşı farkındalık yaratmayı amaçladık. Bu tip olayların bir daha yaşanmaması için öncelikle toplumda bilinç oluşturulması gerekiyor” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar