TEMEL DUALARLA ATILDI

  • Aydın Gazete
  • 16 Şubat 2016
  • Yorumlar Kapalı

Köşk Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç, Kıran Mahallesi Muhtarı Ahmet Karaca, kıran mahallesi sakinleri ve Köşk ilçe müftülüğü vaizlerinin katılımıyla Kıran Yukarı Cami temel atma töreni; kurban kesilerek dualarla atıldı.

Her mahalle için aynı seviyede hizmet etmek çabasıyla devam ettiklerini ifade eden Başkan Kılınç, “Köy tüzel kişilikleri kaldırılan mahallelerimizin ihtiyaçlarını kısa zamanda ele aldık ve yapılması gereken çalışmalarımızı tek tek hayata geçirme gayreti içindeyiz. Altı Eylül Mahallemizde Tahir Aydın Camiimizi tamamlayıp ibadete açılışını yaptık. Daha sonra Kızılcayer Mahallemizdeki camimizi yıkıp yeniden projelendirerek temelini attık ve inşaatına devam ediyoruz” dedi.

KÖŞK’TE İBADETHANE AÇILIŞI ZİNCİRİ OLUŞACAK
Kutsal bir görevi yerine getirmenin huzurunu yaşadıklarını değinen Başkan Kılınç, “Bu gün Kıran Mahallemizdeki ibadet koşullarına uygun olmayan camimizi yeniden ibadete kazandırmak için temelini atıyoruz. Bizler Allah rızası ile çıktık bu yola ve çalışmalarımızda bir zincir şeklinde devam ediyor. Bir camimizin açılışını yapıp, diğer camilerimizin temellerini atıyoruz. Nasip olursa inşaatı devam eden Kızılcayer camimizin alışını yaptığımız gün de başka bir mahallemizde yine bir, iki camimizin temelini atarak ‘Kabe’nin Şubesi’ diye tabir edebileceğimiz mabetlerimizi, ibadetlerimizi mahallelerimize kazandırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Yapılan caminin projesiyle, mimarisiyle Kıran Mahallesine değer bir mabet olduğunu ifade eden Muhtar Karaca,” İlk günden itibaren Başkanımızın gayretli çalışmalarıyla camimizin temelini dualarla attık. Mahalle sakinlerimiz ile ilçemiz ile beraber, tüm inancımız ile camimiz için yapılması gereken çabayı gösterip tamamlayacağız. Allah yardım eden herkesten razı olsun. Mahalle halkım adına Başkanımız Rıfat Kadri Kılınç’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

Temel atma töreni ile birlikte cami temelinde kurban kesilerek; tekbirlerle Kıran Mahallesi Yukarı Cami inşaatı temeli atıldı.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar