BİLARDO TUTKUNLARI BULUŞTU

  • Aydın Gazete
  • 15 Şubat 2016
  • Yorumlar Kapalı

Bilardo tutkunlarını buluşturan organizasyonda dereceye girenlere Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan tarafından madalya ve kupa verildi.

Efeler ilçesinin ev sahipliği yaptığı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Bilardo Federasyonu İl Temsilciliği tarafından desteklenen, Efeler Belediyesi’nin organize ettiği ve 3 gün süren şampiyona sona erdi. Efeler Belediyesi tarafından düzenlenen ’Efeler Belediye Başkanlığı Özel Ege Bölge Şampiyonası’na 4 farklı ilden 42 kişi katıldı. 3 gün süren ve yoğun çekişmeye sahne olan müsabakaların ardından şampiyona, ödül töreni ile sona erdi. Birinci olan İzmir’den Tarık Yavuz, ikinci Aydın’dan Levent Özçöllü, üçüncü İzmir’den Sarp Kaya ve dördüncü olan Denizli’den Engin Tuluk kupa ve madalyayla ödüllendirildi.

Bilardo İl Temsilcisi Tolga Sarıtaç’ın da bulunduğu turnuvada Tevfik Okka Uluslararası Hakem, Fatih Beşparmak Milli Hakem, Hüseyin Yiğit ve Burak Bayram diğer hakemler olarak turnuvada müsabakaları yönettiler.

“SPORA VE SPORCUYA DESTEK VERMEYE ÇALIŞIYORUZ”
Şampiyonada dereceye giren sporculara ödüllerini taktim eden Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, “15. yüzyıldan günümüze kadar gelen bilardo kahve kültürünün bir unsuru değildir. Bilardo dikkat ve konsantrasyon gerektiren bir zeka oyunu, çok saygın bir spor türüdür. Bilardo el ve göz koordinasyonu, düşünceyi geliştiren, stratejik hamlelerle oynanan, şiddet içermeyen spor dallarından birisidir. Bu spor dalının Büyük Önderimiz Atatürk ve ikinci Cumhurbaşkanımız İsmet İnönü tarafından ilgiyle takip edilen ve oynanan bir spor olduğunu da biliyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim’ sözüne layık, genç sporcular yetişmesine imkan sağlamak adına her branşta spora ve sporcuya Efeler Belediyesi olarak destek vermeye çalışıyoruz.

Bilardo sporuna sahip çıkılarak, gençlerimizin teşvik edilerek, onları hem kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak hem de böylesine saygın bir spora yönlendirmek için bizde Efeler Belediyesi olarak, bundan böyle destek olmaya çalışarak sorumluluğumuzu yerine getireceğiz” ifadelerini kullandı.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar