SÖKE’DE YAŞLILAR İÇİN PROJE

  • Aydın Gazete
  • 12 Şubat 2016
  • Yorumlar Kapalı

Proje kapsamında sahada veri toplama çalışması başladı. Söke Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri tespit ettikleri yaşlıları evlerinde ziyaret ederek anket ve çeşitli fizik testleri uyguluyor. Yaşlıların yaşam koşullarına da bakılan ev ziyaretleri, projenin yürütülmesi sırasında ışık tutacak.

Kendilerine yönelik gerçekleştirilen proje için memnuniyetlerini dile getiren yaşlılar, Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran’ı ziyaret etti. Yaşlılar hatırlanmaktan yana Başkan Toyran’a teşekkür etti.

Sağlık taramalarının öncelik olmasına rağmen, yaşlıların sorun ve sıkıntıların tespiti ve çözümü için projeyi çok önemsediklerini dile getiren Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran; “Ön çalışmaları başlayan yaşlı projemizde tespit edilen yaşlılarımıza ziyaretlerimiz sürekli hale gelecek. Bu ziyaretlerin birçoğunda bizzat bulunmak istiyorum. Büyüklerimiz olarak yaşlılarımızın fikir, düşünce ve görüşleri bizler için çok önemli. Yaşlılarımızı sahiplenmek istiyoruz, Hep yanlarında olacağız” dedi.

Başkan Toyran’a proje için teşekkür eden yaşlılar; “Çok önemli bir iş bu devam ettirin. Yaşlılara yönelik yapılan bu hizmetin büyüklüğü ve güzelliği sözlerle ifade edilmez” dediler.

Yaşlılarla uzun süre sohbet eden Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran, yaşlıların sıkıntılarını da dinleyip, çözülmesi için talimat verdi. İki yaşlıya yeni baston hediye eden Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran, yaşlıları uğurlarken ellerini öptü, birer fincan takımı hediye etti. Halkın içinde bir Başkan olan Süleyman Toyran, bundan böyle yaşlı dostu Başkan olarak da anılacak.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar