MÜDÜRLÜK ÇALIŞANLARI HASTANELİK OLDU

  • Aydın Gazete
  • 12 Şubat 2016
  • Yorumlar Kapalı

Olay gıda zehirlenmesi olarak değerlendirilirken, Tarım İl Müdür Yardımcısı Yılmaz Bozkır, olayın gıda zehirlenmesi değil bünyesi zayıf olanların hafif bakteriye karşı dirençsiz olmasından kaynaklandığını öğrendiklerini belirtti.

Edinilen bilgiye göre, aynı zamanda gıdaların denetim yetkisini de elinde bulunduran Aydın Tarım Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nde çalışan personel, öğlen yemeğini yedikten sonra art arda fenalaşmaya başladı. Hastaneye müracaat eden Tarım Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlüğü çalışanlarında gıda zehirlenmesine benzer belirtiler görülürken, tedaviye alınan çalışanların hayati tehlikelrinin bulunmadığı öğrenildi. Müdürlüğe bağlı çalışanların bir kısmının öğlen yemeğinden sonra fenalaşarak hastaneye gittiklerini doğrulayan yetkililer olayn gıda zehirlenmesi olarak değerlendirilmemesi gerektiğini belirttiler. Gıdaların denetlenmesi konusunda yetkili kuruluş olmasına rağmen yaşanan olayla ilgili açıklama yapan kurum yetkilileri, “Kurum’da çalışan ve öğlen yemeği yiyen yaklaşık 160 kişi var.

Öğlen yemeğinden sonra 11 kişi hastaneye gitti. Doktorlarla görüştük. Salgın var. Gıda ile ilgili bünyesi zayıf olanlar soğuk algınlığına müteakip hafif bakteriye maruz kalsa bile etkilenirmiş. Kurum yenilen gıdalarda bir sıkıntı olduğunu düşünmüyoruz. Kurum içerisinde dezenfekte ve temizlik çalışması yaptık” diye konuştular.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar