• Anasayfa
  • >
  • AYDIN
  • >
  • ANADOLU EXPO CANLI HAYVAN FUARINDA SATIŞ REKORU KIRILDI

ANADOLU EXPO CANLI HAYVAN FUARINDA SATIŞ REKORU KIRILDI

  • Aydın Gazete
  • 11 Kasım 2015
  • 0

ZAFER HACISALİHOĞLU – AYDIN

Platform Fuarcılık Genel Müdürü Gül Ceylan, Aydın’ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Anadolu EXPO Canlı Hayvan Fuarı’nın geleneksel hale geldiğini ve bu yıl önemli bir katılım sağladıklarını söyledi. Fuar boyunca gerçekleşen sektör toplantılarının da yeni yol haritaları ortaya koyduğunu söyleyen Ceylan, “Fuar kapsamında düzenlenen 3. Ulusal Sütsüt Zirvesi’nde hayati kararlar alındı. 

Bu açıdan da Anadolu EXPO 2. Canlı Hayvan Fuarı, sektöre yön veren bir fuar olma özelliğini kazandı. Amacımız da zaten burada sadece ticaret yapmak değil. Üreticilerimiz zaten kendi aralarında ticaret yapıyor. Ancak bu fuar sektörün ciddi sıkıntılarınn çözümü için de adım atılmasına fırsat yarattı. Örneğin birlik başkanları sütün anayasasının oluşturulması için karar mekanizmalarını harekete geçirdi” diye konuştu.

Efes Kongre Merkezi’nin de Ege Bölgesi için hazine değerinde olduğunu söyleyen Ceylan, “Mekan son derece uygun. Alanımız 45 bin metrekarelik olduğu için ziyaretçilerimiz son derece rahat etti. Katılımcılar için de rahat ve konforlu bir ortam sağlandı. Hayvanlarımızı sergilediğimiz padoklar da çok konforluydu. Hiçbir şekilde bir koku ve kirlilik oluşmadı. Fuar boyunca 12 veteriner hekim onların bakım ve kontrollerini gerçekleştirdi” dedi.


– Satış rekoru
Sponsorların ve katılan firmaların da çok başarılı bir fuar geçirdiklerini ve satışlardan çok memnun kaldıklarını belirten Ceylan, “Hayvancılık teknolojileriyle ilgili birçok firmamızın sergilediği ürünlerin çoğunluğu satıldı. Örneğin bir firmamız 2 bin tane süt soğutma tankı sattı. Önümüzdeki yıl daha fazla hazırlık yaparak Kuşadası’nın hayvancılık sektöründe sadece Aydın ve Ege Bölgesi değil tüm Türkiye’nin buluşma noktası olacağını düşünüyorum” diye konuştu.
Geri «
İleri »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tren Seferleri Otobüs Seferleri Rüya Tabirleri Yemek Tarifleri Sinema Telefonlar