EKİPLER DARPHANE GİBİ

  • Aydın Gazete
  • 11 Şubat 2016
  • Yorumlar Kapalı

Aydın’da trafik güvenliğinin arttırılması ve korunmasına yönelik yapılan çalışmalar kapsamında trafik ekipleri 2016’ının ilk ayında kurallara aykırı davranan sürücüleri affetmedi.

. Çalışmalar kapsamında 1.253 araç trafikten men edilirken 194 sürücünün ehliyetine el konuldu. Ocak ayı içerisinde 206’sı yaralamalı 3’ü ölümlü 394 trafik kazası meydana geldi. Kazalarda 3 kişi hayatını kaybetti.

Aydın Valiliği tarafından trafik güvenliğinin 2016 Ocak Ayı Değerlendirmesi’nde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı trafik ekipleri tarafından 60 bin 617 aracın kontrol edildiği bunlardan kusurlu bulunan 11 bin 506 araca 3 milyon 016 bin 55 TL para cezası tatbik edildiği belirtildi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada “Ocak ayı içerisinde yapılan denetimler sonucu mahkemeye sevk edilen sürücü bulunmamaktadır. 1.253 araç trafikten men edilmiş, 194 sürücünün ehliyetine el konulmuştur. Alınan tüm bu etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2016 Ocak ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam 185 maddi hasarlı, 206 yaralamalı, 3 ölümlü olmak üzere toplam 394 trafik kazası meydana gelmiştir.Bu kazalarda toplam 302 vatandaşımız yaralanmıştır. Maalesef 3 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir” denildi.

“TEDBİRLER ARTTIRILARAK DEVAM EDECEK”
Aydın’da trafik güvenliği ve vatandaşların can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirlerin arttırılarak aynı kararlılık ve gayretle sürdürüleceği belirtilen açıklamada, trafik kurallarına uyanlara da teşekkür edilerek “Trafik kazalarının azalması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 nolu Polis ve Jandarma telefonlarına ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın bilgisine, desteklerine büyük ihtiyaç vardır” denildi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar