UCUNDA ÖDÜL VAR

  • Aydın Gazete
  • 10 Şubat 2016
  • Yorumlar Kapalı

İncirliova Belediye Başkanlığı öncülüğünde Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği İktisadi İşletmesi (TAP) ile İncirliova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü katkılarıyla Ödüllü Atık Pil Toplama Kampanyası düzenleniyor.

30 Nisan 2016 tarihinde bitecek olan kampanya kapsamında en çok atık pil toplayan ilk üç okula çeşitli ödüllerin dağıtılacağı organizasyonla öğrencilerde çevre bilincini oluşturmak ve atık pillerin doğaya vereceği zararları en aza indirmek hedefleniyor.

Düzenlenen kampanya ilişkin bir açıklamada bulunan İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale; “İlçemizin sağlıklı ve yaşanılabilir bir doğaya sahip olması için her türlü projeyi destekliyor ve uygulamaya geçiriyoruz. Daha önce çeşitli sivil toplum kuruluşlarıyla yaptığımız çevre temizliği ve doğanın korunmasına ilişkin çalışmalara bir yenisini daha ekliyoruz. TAP ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü katkılarıyla başlattığımız Ödüllü Atık Pil Toplama Kampanyası ile öğrencilerimizde çevre bilincini oluşturmak, atık pillerin doğaya ve insan sağlığına verdiği zararlar hakkında bilgiler vermek ve atık pillerin düzenli sistemli bir şekilde toplanmasını sağlamak istiyoruz.

Bu kapsamda da ilçemiz genelindeki 35 eğitim kurumuna atık pil toplama kutularımızı yerleştirdik. 30 Nisan’a kadar sürecek olan kampanyamız kapsamında en fazla atık pil toplayan ilk üç okulumuza çeşitli ödüller takdim edeceğiz. Böylece atık pillerin İncirliova’nın doğasına vereceği zararları en aza indirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar