AYDIN’DA TRAFİK KAZASI

  • Aydın Gazete
  • 9 Şubat 2016
  • Yorumlar Kapalı

Kazadan sonra çevre sakinleri yolda sürekli kaza yaşandığını belirterek yola kavşak ve yaya geçidi yapılmasını istediler.
Kaza akşam Efeler İlçesi Efeler Mahallesi Işıklı Yolu üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; Işıklı Yolu üzerinde bulunan yakınlarına ziyarete giden 78 yaşındaki Niyazi Gülşen ile 75 yaşındaki eşi Ömriye Gülşen akşam ziyaretlerini tamamlayıp Cuma Mahallesi’ndeki evlerine dönmek üzere yola çıktı. Yaşı çift yoldan karşıya geçmek için uzun süre bekledi ancak trafik yoğunluğu nedeniyle bir türlü karşıya geçemedi. Bu sırada yoldan geçmekte olan ve yaşlı çiftin karşıya geçemediğini gören Emlakçı Muhammet Yörük, aracını sağa çekip park ettikten sonra önce 75 yaşındaki Ömriye Gülşen’i karşıya geçirdi. Ardından 78 yaşındaki Niyazi Gülşen’in karşıya geçmesine yardımcı olurken Işıklı istikametinden Efeler istikametine gelmekte olan A.A.G. yönetimindeki 09 DY 834 plakalı otomobil Niyazi Gülşen ve ona insaniyet namına yardımcı olan Muhammet Yörük’e çarptı.
Çarpmanın etkisi ile yola savrulan yaşlı adamı bu sırada yoldan geçmekte olan sağlıkçı bir bayan ilk müdahaleyi yaptı. Ambulansla Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan Niyazi Gülşen tedavi altına alınırken, kocası gözlerinin önünde kaza geçiren yaşlı kadın Ömriye Gülşen gözyaşlarını tutamadı.
MAHALLELİ YAYA GEÇİDİ VE TRAFİK IŞIĞI İSTEDİ
Olaydan sonra kaza mahalline toplanan mahalle sakinleri bölgede sürekli yayalara araçların çarptığını belirterek yerel yönetimlerin bölgede artan nüfus hareketliliğini dikkate alarak Işıklı yolunun bölünmüş yola çevrilip çeşitli noktalara da trafik ışığı konulmasını istediler. Bu arada kaza yapan şahsın yakınları ile araç sürücüsünün yakınları arasında kısa süreli tartışma yaşanırken, bir süre sonra olay yerine gelen trafik polisleri bölgede çalışma yaptı.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar