PLATFORMDAN SÜRPRİZ PROJE

  • Aydın Gazete
  • 8 Şubat 2016
  • Yorumlar Kapalı

Büyük Menderes Platformu dönemsel değerlendirme toplantısını Ankara’da yaptı.TBMM Eski Başkanı ve Başbakan Yardımcısı İsmet Sezgin’in de katıldığı toplantıda, Büyük Menderes Platformu Başkanı İbrahim Ayvazoğlu dönem içi faaliyetleri ve gelişmeler hakkında bilgiler verdi. Platform Başkanı İbrahim Ayvazoğlu konuşmasına, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden kurucu üyelerden Ali Altınkaya’yı anarak başladı. İbrahim Ayvazoğlu, “Mütevazı bir düzeyde başlayan Platform çalışmalarının bugün Aydın’ın önde gelen iş kuruluşları olan Aydın Sanayi Odası ve Aydın Ticaret Borsası gibi kuruluşlarla işbirliği içinde havzaya ciddi düşünsel katkı sağlar duruma geldi. Havzanın önemli sivil toplum kuruluşları ile olan bu işbirliği ve çalışmalar devam edecek. Önümüzdeki günlerde ise gerçekleşmesi durumunda Aydın’ımıza çok büyük bir ekonomik katkı sağlayacaklarını düşündüğümüz bir projeyi olgunlaştırıp proje ortaklarıyla bunu Aydın kamuoyuna açıklayacağız” dedi.

Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ekizoğlu’nun üyelere faaliyet raporu sunduğu toplantı samimi bir havada geçti. Mehmet Ekizoğlu, Platformun Büyük Menderes Nehri yönetimi, ekonomik ve ticari konular, havzanın ulaşım altyapısı ve kültürel ve tarihi mirasının korunması konularındaki çalışmaları hakkında bilgiler sundu.

İsmet Sezgin de, Platformun profesyonel bir bakış açısı ile yapmış olduğu çalışmalardan son derece mutlu olduğunu ve Platformun tüm üyelerini kutladığını belirterek, bu çalışmaların önemli bir fedakârlık gerektirdiğini kaydetti. Sezgin, Platform adı altında bir araya gelen bu topluluğun bunu başarabildiğini söyledi. Sezgin, kendisinin de aynı bakış açısı ve düşüncelerle uzun yıllar Aydın’a, Cumhuriyet ve demokrasimize hizmet ettiğini, bu bakımdan bundan sonra da yapılacak tüm faaliyetlerde her zaman yanlarında olacağını ifade etti.
Toplantının sonunda Büyük Menderes Platformunun Kurucu Başkanı Dr. Selim Soydemir yeni kitabı “Sermaye Piyasası ve Borsa” adlı kitabını imzaladı.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar