31 ADRESE EŞ ZAMANLI OPERASYON

  • Aydın Gazete
  • 6 Şubat 2016
  • 0

 Çok sayıda malzemenin ele geçirildiği operasyonda 11 şüpheli ve 9 otel hakkında işlem başlatıldı.
Aydın’da jandarma ve emniyet birimleri, yaptıkları istihbarat çalışmaları sonrası yasa dışı yollar ile Türkiye’ye gelen başta Suriye, Irak, Afganistan uyruklu olmak üzere yabancıları yasa dışı yollardan yurt dışına götüren şahıs ve organizasyonları tespit etti. Bu sabah saat 07.00 sıralarında göçmen kaçakçılığı yapan organizasyonları çökertmeye yönelik olarak İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü birimlerince ortaklaşa eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Göçmen kaçakçılığı yapan şahıs ile organizasyonların teknik ve fiziki takibi sonucu yapılan operasyonda Söke, Didim ve Kuşadası ilçelerinde 20 ikamet ile 11 otel ve pansiyonda arama yapıldı.
Şahıs ve işletmelerin adreslerinde yapılan aramalarda yurt dışına kaçmaya hazırlanan Afganistan, Irak ve Suriye uyruklu 62 göçmenin yanı sıra 259 adet can yeleği, 27 adet boş sırt çantası, 3 adet ruhsatsız av tüfeği, 55 adet tüfeklere ait kartuş, 6 adet tabanca fişeği, 1 adet satır, 2 adet şişme bot ve botlara ait tahtalar, 1 adet dürbün, 1 adet Irak vatandaşına ait pasaport ve kimlik, 6 el pompası, 3,5 gram esrar maddesi, 5 adet göçmen kaçakçılığı yapıldığına dair not, 30 adet şişme iç lastik ve 8 adet simkart ele geçirildi.
Eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonlar kapsamında gözaltına alınan 3 insan kaçaklığı suçundan aranan organizatör ile 11 şahıs ve 9 otel hakkında adli ve idari işlem başlatıldı.

Geri «
İleri »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tren Seferleri Otobüs Seferleri Rüya Tabirleri Yemek Tarifleri Sinema Telefonlar