Kuşadasında Sokak Hayvanları İçin Sergi

  • Aydın Gazete
  • 29 Aralık 2015
  • Yorumlar Kapalı

Şenol’un, Soma’da meydana gelen faciada yaşamını yitiren madencileri ve hayvanları konu alan tabloları sanatseverler tarafından büyük beğeni ile karşılandı.

Kuşadası’nda yaşayan ressam Yılmaz Şenol’un, sokak hayvanları yararına düzenlediği resim sergisinde birbirinden güzel tablolar İbramaki Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluştu. Tablolarında ağırlıklı olarak Soma faciasında yaşamını yitiren madencileri ve evcil hayvanları, spatula tekniği ile yağlı boyayla resmeden Yılmaz Şenol’un sergi açılışına, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu, Kuşadası Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Tahsin Uğur ve sanatseverler katıldı.

Açılışta konuşan Şerifoğlu, tekniği ve renkleri ile birbirinden güzel eserleri Kuşadalı sanatseverlerle buluşturduğu için Şenol’a teşekkür ederken Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Tahsin Uğur ise, kentleşme ile birlikte yaşam alanları daralan sokak hayvanları yararına düzenlenen bir sergiye ev sahipliği yapıyor olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını ifade etti.

Gelirinin bir kısmı sokak hayvanlar yararına kullanılacak olan Şenol’un sergisi, 10 Ocak tarihine kadar İbramaki Sanat Galerisi’nde gezilebilecek

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar