ÖR-KOOP HEYETİ ALICIKI ZİYARET ETTİ

  • Aydın Gazete
  • 4 Şubat 2016
  • Yorumlar Kapalı

ÖR-KOOP Başkanı Çetin Kapucu, ÖR-KOOP Müdürü Ünal Önal, ÖR-KOOP Yönetim Kurulu üyeleri Haydar Aksu, Birol Önbaş, Şenmuz Mızrak ve Denetim Kurulu Üyesi Ali Sak Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı makamında ziyaret etti. İadeyi ziyarette bulunan ÖR-KOOP heyeti ile gündeme dair sohbet eden başkan Alıcık ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek ÖR-KOOP’un hizmetleri, faaliyetleri ve kooperatif hakkında bilgileri Kooperatif Başkanı Çetin Kapucu’dan dinledi.
Ortak sayılarının her geçen gün arttığını ve ortağın ürettiği ürünü kapısından aldıklarını belirten Kapucu, “Biz üreticilerimizin sütlerini alıp, değerlendiriyoruz. Türkiye’de sektörün devlerine süt tedarik ediyoruz. Ortağımızın ve bölge üreticisinin süt dışında tarımsal üretimi de çok yoğun. Sütte yakaladığımız başarıyı, diğer ürünlerin değerlendirilmesi noktasında da kullanmak istiyoruz. Üreticilerinin yem ihtiyacını karşılamak için ÖRKOOP YEM adı altında yem yaptırtarak üreticilerine tedarik ve satış hizmeti yapıyoruz. Süt ürünleri, hilenin çok yapıldığı bir sektör ama tüketici kooperatif olduğu için ÖRKOOP ürünlerine güveniyor. Kooperatif üreticilerden günlük almış olduğu yaklaşık 230 ton sütün bir kısmını tesislerde üretip süt ürünleri olarak bölge tüketicisinin hizmetine sunmakta geri kalanını da firmalara satarak değerlendirilmektedir. Üreticiye yem, tohum, gübre vb ürünleri tedarikini yaparak mahsuplaşma sonucu hak edişi süt bedellerinin geri kalanının ödemesini yapmaktadır. Ayrıca kooperatifimiz yapmakta yem fabrikası inşaatı en kısa zamanda bitirilerek bölgemize ve üreticilerimiz hizmete geçecektir. Takip eden günlerde kooperatifimiz bölgemize ve üreticilere yeni hizmetlerine sunmaya devem edecektir.” diye konuştu.
Milyonlarca küçük çiftçiye dayalı bir tarımsal yapıya sahip olan ÖR-KOOP Nazilli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin verdiği hizmetleri çok başarılı ve yerinde bulduğunu kaydeden Başkan Alıcık heyete çalışmalarında başarılar dileyerek küçük çiftçiye verdikleri desteklerden ve hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar