Adü Tıp’ta Yeni Ünite

  • Aydın Gazete
  • 29 Ocak 2016
  • 0

 Hastanede gerçekleşen törene ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit BİRCAN, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Recai TUNCA, Prof. Dr. Mustafa Ali SARILI, Genel Sekreter V. Yrd. Doç. Dr. Mustafa ASLAN, , Başhekim Yrd.Doç.Dr. Ali Yılmaz, Başhekim Yardımcıları Yrd.Doç.Dr. Mücahit Kapçı, Yrd.Doç.Dr. Sinem Sarı Öztürk, Yrd.Doç.Dr. Murat Doğan, Yrd.Doç.Dr. Vahit Yıldız, Hastane Başmüdürü Bahattin Kılıç, Müdür ve Müdür Yardımcılarının yanı sıra Hastane Akademik ve İdari personeli katıldı.

 

Nöro Anjiyo cihazının hizmete girmesinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Rektörü Prof. Dr. Cavit BİRCAN, “Üniversite olarak halkımıza sağlıkta en kaliteli hizmeti sunmak için gayret gösteriyoruz. Nitelikli idari ve sağlık personelimizin yanı sıra modern cihazlarımıza her gün yenilerini ekliyoruz. Hizmet kalitemizi arttırmak ve taleplere cevap verebilmek için tıbbi cihazlarımıza takviye yapmaya çalışıyoruz. Türkiye’nin sayılı sağlık merkezlerinden birisi haline gelmek bizleri gururlandırıyor. Bu Nöro Anjiyo cihazı bir hastaya bile umut olacaksa ne mutlu bize! Her zaman hastanemize elimizden gelen desteği vereceğiz. ” şeklinde konuştu.

 

Başhekim Yrd. Doç. Dr. Ali YILMAZ alınan cihazla ilgili bilgi verirken, cihazın alımında Rektör Prof. Dr. Cavit BİRCAN’ın desteğini vurguladı ve şöyle devam etti: “Bu Nöro Anjiyo cihazı Türkiye’de kullanılan cihazlara oranla yüzde 70 daha az radyasyon yayarak, çalışan sağlığındaki olumsuz etkileri de ortadan kaldırıyor. Cihazda, beyin kanaması geçiren hastaların görüntüleri 3 boyutlu şekilde verilirken, beyne kateterle girilerek müdahale yapılıyor. Alet aynı zamanda tomografi cihazı görevini de üstleniyor. Son teknolojiyle üretilen ve maliyeti 2 milyon TL olan cihazın tüm bütçesini Üniversitemiz Rektörlük Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi karşılamıştır. Rektörümüz Prof.Dr. Cavit BİRCAN’a destekleri için çok teşekkür ediyorum.”dedi.

 

Açılış töreni cihazların incelenmesinin ardından sona erdi.

Geri «
İleri »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tren Seferleri Otobüs Seferleri Rüya Tabirleri Yemek Tarifleri Sinema Telefonlar