• Anasayfa
  • >
  • AYDIN
  • >
  • A.T.B. Konyalıları Zeytinyağı İle Buluşturdu

A.T.B. Konyalıları Zeytinyağı İle Buluşturdu

  • Aydın Gazete
  • 27 Aralık 2015
  • 0

Aydın Ticaret Borsası, Türkiye’nin 20 farklı ilinde gerçekleştireceği zeytin ve zeytinyağı tanıtım etkinliklerine Konya’da devam etti.
İstanbul Ticaret Borsası, Ege İhracatçı Birlikleri, Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi ortaklığında Aydın Ticaret Borsası tarafından başvurusu yapılan, KOSGEB Başkanlığı tarafından desteklenen “Zeytinyağı’nın Pazar Payının Arttırılması” Projesi kapsamında 20 ilde gerçekleştirilecek olan tadım ve tanıtım faaliyetlerinin üçüncüsü 26-27 Aralık tarihlerinde Konya Kulusite AVM’de gerçekleştirildi.
Konyalıların yoğun ilgi gösterdiği Zeytinyağı Tadım ve Tanıtım etkinliğinde; Uluslararası Zeytin Konseyi tarafından akredite olan Aydın Ticaret Borsası Tadım Paneli Uzmanlarından Doç. Dr. Renan Tunalıoğlu ve Hakan Gökalp görev aldı. Tadım uzmanları tarafından, tüketicilere kaliteli ve kalitesiz zeytinyağını nasıl ayırt edebilecekleri, kaliteli zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilgiler verildi.
Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bosnalı “KOSGEB Başkanlığı tarafından desteklenen ‘Zeytinyağı’nın Pazar Payının Arttırılması’ projemiz kapsamında Zeytinyağı Tadım ve Tanıtım etkinliğimizin üçüncüsünü Konyalıların yoğun katılımlarıyla gerçekleştirdik. İki gün süren etkinliğimizde, proje kapsamında hedeflenen 1000 kişiye zeytinyağı tanıtımı ve tadımı yaptırılarak, tüketicilere zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilgilendirdik. Amacımız bilinçli bir tüketici kitlesi oluşturarak ülkemizde düşük olan zeytinyağı tüketiminin ve zeytinyağı markalarının arttırılmasıdır. KOSGEB tarafından desteklenen ‘Zeytinyağı’nın Pazar Payının Arttırılması’ projesi ile amacımıza ulaşacağımızın inancındayız” diye konuştu.
Proje kapsamında tadım ve tanıtım etkinliğinin dördüncüsü 30-31 Ocak tarihlerinde Afyon ‘da gerçekleştirilecek.

Geri «
İleri »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tren Seferleri Otobüs Seferleri Rüya Tabirleri Yemek Tarifleri Sinema Telefonlar