Aydın Lisesi’nden Gururlandıran Derece

  • Aydın Gazete
  • 23 Ocak 2016
  • Yorumlar Kapalı

“Gelecek Nesiller İçin Yeşil Bir Dünya” sloganı ve  “Çiçek ve Çocuk” teması ile çocuklara çevre bilincini ve doğa sevgisini aşılamak, biyolojik çeşitliliği ve endemik zenginliğin çocuklar tarafından daha iyi algılanmasını sağlamak amacıyla Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, EXPO 2016 Antalya Ajansı ve Özel Bilfen Liseleri ortaklığında; Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı 81 ildeki 750 özel ve resmi ortaöğretim okullarının 9., 10. ve 11. sınıf öğrencilerinin katıldığı “Anadolu Bitkileri Expo’da” Etnobotanik Proje yarışmasında Aydın Lisesi Ege Bölge 2.’si oldu.

Anadolu coğrafyasında yetişen ve yüzyıllardır yararlanılan bitkiler hakkında kırsal kesimde yaşayan eski kuşakların sahip oldukları tecrübeye dayalı bilgilerin derlenmesi ve bu bitkilerin kurutulmuş örneklerinden oluşan koleksiyonların hazırlanmasını konu alan yarışmada Aydın ve yöresinde yetişen 20 çeşit bitki koleksiyonu hazırlayan Aydın Lisesi öğrencisi Seval ÇİMEN ve Danışman Öğretmeni A. Yıldız Kamburoğlu okullarına ve illerine bu başarıyı kazandırdıkları için mutlu olduklarını ifade ettiler.

Etnobotanik Proje yarışmasındaki dereceleri ile Aydın Lisesi öğrencisi Seval ÇİMEN 4000 TL,  Danışman Öğretmeni A. Yıldız Kamburoğlu ise dizüstü bilgisayar almaya hak kazandılar. 

“Anadolu Bitkileri Expo’da” Etnobotanik Proje yarışması ödül töreni 15.02.2016 tarihinde Antalya’da düzenlenecek ve hazırlanan koleksiyonlar 23 Nisan’da Antalya EXPO 2016 Fuarında sergilenecek.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar