Didim İlçe Tarım Yıllık Hesabını Verdi

  • Aydın Gazete
  • 22 Ocak 2016
  • Yorumlar Kapalı

Didim Ticaret Odası Kültür Merkezinde gerçekleşen bilgilendirme toplantısına Didim Kaymakamı İskender Yönden, Didim Belediye Başkan yardımcısı Salih Bankoğlu, Aydın Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Mustafa Aslan, İlçe Tarım Müdürü Halis Yaşar, kurum müdürleri, oda başkanları ve kurum personeli ile üreticiler katıldı.
Bilgilendirme toplantısını slayt eşliğinde yapan Didim İlçe Tarım Müdürü Halis Yaşar Didim’in coğrafi yapısı, ekili alanları, ekilen sebze meyve ve tahıl ürünleri konusunda bilgiler verirken hayvancılık noktasındaki bilgileri paylaştı. Yaşar çiftçilere verilen desteklemeler, üreticilere yönelik düzenlenen kurslar, zirai satış yerlerin denetimi, kurumlarla yapılan ortak denetimler ile ilçeden yapılan ihracat rakamları konusunda bilgilendirmelerde bulundu.
Hayvancılık noktasında ise ilçede bulunan küçükbaş, büyükbaş, balıkçılık ve tavukçuluk hakkında bilgiler veren Yaşar Pazar yerleri denetimleri TPADK denetimleri ve su ürünleri denetimleriyle ilgili bilgiler paylaştı. Bilgilendirme toplantısı soru-cevap kısmı ile sona erdi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar