Mobil Ketem Koçarlı Toplantısı Yapıldı

  • Aydın Gazete
  • 27 Aralık 2015
  • Yorumlar Kapalı

Etkinliğe Koçarlı Kaymakamı Fırat Çelik ve eşi , Koçarlı Belediye Başkanı Mutlu ÖZTÜRK, Koçarlı İlçe Jandarma Komutanı Hakan SEZGİN, Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Aslı CANDAL, Aydın Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şube Müdürü Uzm. Dr. Şeniz KARADEMİR, Koçarlı Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Mustafa ŞENCAN, ilçe protokolü, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, mahalle muhtarları ve davetliler katıldı.

Toplantıda Koçarlı Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Mustafa ŞENCAN, ilçede yapılan Toplum Sağlığı Merkezi çalışmaları hakkında sunum yaptı. Aydın Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şube Müdürü Uzm. Dr. Şeniz KARADEMİR kanser ve taramalar konusunda katılımcılara bilgiler verdi ve erken teşhisin önemini vurguladı. Aydın iline kazandırılan Mobil KETEM aracı ve Aydın’daki çalışmalarla ilgili Müdür Yardımcısı Dr. Aslı CANDAL konuşma yaptı.

Koçarlı Kaymakamı Fırat ÇELİK yaptığı konuşmada, ilçede yürütülen bu program sayesinde kanser ile mücadelede önemli bir adım atıldığını, hayati ve yararlı bir hizmet olduğunu belirtti. Mobil KETEM Projesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Mobil KETEM Projesi kapsamında, 40-69 yaş bayanlara meme kanseri, 30 – 65 yaş arası bayanlara rahim ağzı kanseri, 50-70 yaş arası kadın ve erkeklere bağırsak taraması yapılması planlanıyor

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar