20 Kursiyere Yerinde Zeytin Eğitimi Verildi

  • Aydın Gazete
  • 27 Aralık 2015
  • 0

Didim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından ilçedeki diğer kurumların da işbirliği ile verilen zeytin yetiştiriciliği kursuna katılan 9’u kadın 20 kursiyere zeytin arazisinde pratik olarak zeytin ağacı budama eğitimi verildi.

Taşburun’da bulunan zeytin arazisinde verilen eğitime, Didim Kaymakamı İskender Yönden, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Dede, Ticaret Odası Başkanı Şaban Üstündağ, Ticaret Odası Meclis Başkanı Hilmi Yıldırım, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yaşar Pektaşoğlu Didim Ziraat Odası Başkanı Bahattin Gökdemir,  Didim Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Halis Yaşar, Didim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Erel, ve kursiyerler katıldı.

İlk olarak çiftçi Hüseyin Altınhan’ın arazisi gezilerek budanmış zeytin ağaçları kursiyerlere gösterilirken, ardından yan tarafında bulunan arazideki zeytin ağaçlarında budama yapıldı. Didim İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ziraat mühendisi İlker Çolak, zeytin ustası yetiştirmek için eğitimlere başladıklarını belirtirken eğitimlerin 7 Ocak 2016 tarihinde sona ereceğini söyleyerek “5 arkadaşımız, hafta içi 5 gün boyunca kursiyerlerimize zeytinin ilk fidanı yetiştiriciliğinden tesislere, hastalık zararlıları, gübrelemesi, toprak tahlilleri hakkında bilgiler vererek altyapıyı oluşturduk. Bugün de araziye çıktık ve budamayı öğretiyoruz” dedi.

Geri «
İleri »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tren Seferleri Otobüs Seferleri Rüya Tabirleri Yemek Tarifleri Sinema Telefonlar