Akbük Baştan Aşağı Yenilenecek

  • Aydın Gazete
  • 15 Ocak 2016
  • 0

İlk olarak yapılacak olan çalışmalar da kent merkezinin çarşısı düzeltilecek. 7000 m2 parke taşı ile yol yapma çalışması başlatılırken, yol kenarlarına kaldırımlar yapılacak ve aydınlatma sistemleri kurulacak. Sezon başına kadar Akbük’e 25.000 m2 yol yapılacağı bunun 10 bin metrekare parke, 15 bin metrekare asfalt kaplama olması planlandığını, Akbük de yaşayan vatandaşların sağlıklı ve güvenli bir ortamda yaşamaları için bu çalışmaları titizlikle sürdürdüklerini belirten Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay; “Yaptığımız çalışmalar oldukça önemli, daha öncede söz verdiğim gibi imkanlarımız dahilinde Akbük çalışmalar yapacağız, tek amacımız vatandaşlarımızın memnuniyeti bizde bunun için çalışıyoruz.” dedi.

AKBÜK’E YENİ PARK YAPILACAK.
Didim Belediyesi tarafından Akbük merkeze yeni 4000 m2 lik alana park yapılması planlandığı belirtilirken parkın içinde, çocuk parkı, kafeterya, yürüyüş yolları, piknik alanlarının yanı sıra, parkın plaj ve otoparkı olacak.
Yeni yapılacak olan parkın belirten Akbük’e yeni bir ivme kazandıracağını belirten Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay, “Akbük doğa ile iç içe olan önemli bir yaşam alanı, biz de Akbük’ün doğasına zarar vermeden belirlediğimiz yere vatandaşlarımızın isteklerine uygun güzel bir park çalışması düşünüyoruz, önümüzdeki günlerde bu çalışmalarımıza hız kazandıracağız, yeni yapacak olduğumuz park, modern bir park olacak ve Akbük’e önemli bir yüz kazandıracak.” dedi.

Geri «
İleri »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tren Seferleri Otobüs Seferleri Rüya Tabirleri Yemek Tarifleri Sinema Telefonlar