ADÜ Müzesi İçin Çalışmalar Sürüyor

  • Aydın Gazete
  • 13 Ocak 2016
  • 0

Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlük Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, Kültür ve Turizm İl Müdürü Nuri Aktakka, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Recai Tunca, Prof. Dr. Mustafa Ali Sarılı, Adnan Menderes Müzesi Bilim Kurulu üyeleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Uygulamalar Daire Başkanlığı, Müzeler Daire Başkanlığı, Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Aydın Müze Müdürlüğü, İzmir Rölöve Anıtlar Müdürlüğü’nden yetkililer katıldı.
ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, toplantıya ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yapılacak her türlü çalışmaya destek vereceklerini vurguladı.
Toplantıda Adnan Menderes Müzesi’nde Adnan Menderes’in Hayatı (Ailesi, Eğitimi, Askerliği), Adnan Menderes’in Siyasete Girişi ve Faaliyetleri, Demokrat Parti’nin Kurulması, Seçimler, Adnan Menderes Dönemi İç ve Dış Politik Gelişmeler, 27 Mayıs Dönemi, İdam ve Sonrası bölümlerinin olması planlanarak, Bilim Kurulu tarafından kaleme alınan Müze senaryosuna son şekli verildi.
Müze senaryosunda hangi görsel ve yazılı malzemenin kullanılacağı ve nasıl temin edileceğinin de karara bağlandığı toplantıda, Genelkurmay Başkanlığı, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, Anadolu Ajansı, Aydın İl Halk Kütüphanesi arşivlerinden temin edilen fotoğraf ve görüntüler değerlendirilerek, müzede kullanılacak olanların konularına göre tasnif edilmesi kararlaştırıldı.

Geri «
İleri »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tren Seferleri Otobüs Seferleri Rüya Tabirleri Yemek Tarifleri Sinema Telefonlar