Olcay Kılavuz, Aydın Ülkü Ocağını Ziyaret Etti

  • Aydın Gazete
  • 12 Ocak 2016
  • Yorumlar Kapalı

Ege Üniversitesi’nde yaşanan olaylarda hayatını kaybeden Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun İzmir’de görülen davasının ikinci duruşmasını takip etmek için geldiği İzmir’den Aydın’a gelen Kılavuz, Aydınlı Ülkücülerle bir araya geldi. Ülkü Ocakları Aydın İl Başkanı Mustafa Karaca ve ekibi tarafından karşılanan Kılavuz, Ülkücü gençlerle bir araya geldi.
Kılavuz, Ülkücü hareketin bir şehitler kervanı olduğunu dile getirerek, “Ruhi Kılıçkıran ile başlayan bu kervan Fırat Yılmaz Çakıroğlu ile devam etmiştir. Şehitlerimiz, din, devlet ve vatan uğruna her şeylerini feda etmişlerdir. İhanete, adaletsizliğe geçit vermemek için baş vermiş baş eğmemişlerdir. Onların açtığı yol bugün bizlerin yolunu aydınlatmaktadır. Ülkücü gençlerin şehitlerimizin emanetine sahip çıkması ve çok çalışması gerekmektedir. İlimde, sanatta, siyasette, ticarette, içtimai hayatta kısaca her alanda başarılı birer birey olmalıdırlar. Gençlerimiz Türklük şuuru ve İslam ahlakıyla bezenmiş, içi alev alev Müslüman, dışı pırıl pırıl Türk ve içi dışına hakim, dışı içine köle örnek şahsiyetler olmalıdırlar. Kendisini bu iman ve şuurla yetiştirmiş gençlerimiz Büyük Türkiye’yi muhakkak kuracaklardır. Bunların aksine Ülkücü gençleri başka alanlarda görmek isteyenlere Ülküdaşlarım fırsat vermeyecektir. Bizler bu vatan için ölmekten kaçmayız. Bu Vatan ve Millet için ölmek zor da değil. Ancak biz Vatanımız ve Milletimiz için yaşamak zorundayız. Milletimizin müreffeh yarınları için her Ülküdaşım yaşamalı ve kendisinin varlık sebebine uygun bir şekilde donatmalıdır. Her türlü provokasyona ve tuzaklara karşı uyanık olmalıdır” dedi.
Olcay Kılavuz, Ülkü Ocakları olarak gerçekleştirdikleri Ülkü Evleri, burs programları, Dursun Önkuzu Etüt Merkezleri, gelişim programları ve yardım kampanyaları hakkında da bilgiler verdi. Pek çok başarılı projeye imza attıklarını dile getiren Kılavuz, “Ülkücüleri umut olarak görenler var, bizi bekleyenler var. Yapmamız gereken çok şey var. Yılmadan, yorulmadan yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.
Aydın Ülkü Ocakları İl Başkanı Mustafa Karaca da, “Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz Bey’in ilimizi ve Ocağımızı ziyaret etmiş olmaları bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Bizlere güç ve azim vermiştir. Sayın Genel Başkanımızın emir ve talimatları doğrultusunda Aydın’da daha iyi çalışmalar ortaya koymak için her türlü gayreti göstermeye devam edeceğiz. Bugün Efeler Diyarı Aydın’ı ve Ocağımızı ziyaret eden Sayın Genel Başkanımıza tekraren şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum” dedi.
Bir süre gençler ve Aydınlı Ülkücülerle sohbet eden Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Denizli ve Afyonkarahisar ziyaretlerini gerçekleştirmek üzere Aydın’dan ayrıldı.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar