Söke’de 10 Ayda 5.865 Ağaç Kurtuldu

  • Aydın Gazete
  • 9 Ocak 2016
  • Yorumlar Kapalı

Söke ilçe merkezinde yeni çöp konteynırlarının dağıtımına başlanıldı.


Söke ilçe merkezinde eski çöp konteynırları yeni ve daha büyük kapasitede olan 1.100 Lt’lik yeni konteynırlar ile değiştirilmeye başlandı. Söke Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından dağıtımları yapılan yeni çöp konteynırları yerini almaya başladı.

Ayrıca Geri Dönüşüm konusunda başarılı çalışmalar ortaya koyan Söke Belediyesi, ilçe merkezinde geri dönüşüm sepetleri ve cam toplama kumbara sayısını arttırdı. Söke ilçe merkezinde vatandaşların ağırlıklı olarak kullandığı ve rahatlıkla ulaşabilecekleri noktalara konulan geri dönüşüm sepeti sayısı 115’e ulaşırken, 55 adet de cam toplama kumbarası bulunuyor.

“10 AYDA TOPLANAN ATIK MİKTARI DİKKAT ÇEKİCİ”

Söke Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden elde edilen bilgiye göre 2015 yılının ilk on ayında Bin 510 ton ambalaj atığı, 65 ton ise cam atığı toplandı. Söke’de 10 ayda 345 ton kağıt karton geri dönüşümü sağlanarak, 5 Bin 865 ağaç kurtulmuş oldu.  Söke Belediyesi geri dönüşüm konusunda duyarlılığı arttırmak üzere eğitim toplantıları da düzenliyor. Bu anlamda bu yıl içinde ÇEVKO ile ortaklaşa, ilkokul öğretmenlerine yönelik “Eğiticilerin Eğitimi” gerçekleştirmişti.

“2015’DE 3 TON ATIK YAĞ TOPLANDI”

Diğer taraftan Söke Belediyesi’nin atık bitkisel yağ toplama kampanyası da devam ediyor. Vatandaşlardan (evlerden) toplanan atık yağların dışında kurumsal bazda da atık yağların toplanması devam ediyor. Söke Belediyesi tarafından toplanan atık yağ miktarının 2015 yılında 3 Ton olarak gerçekleştiği belirtildi.

Geri dönüşüme halkın katkısının kumbara ve sepetlerin sayısının artmasından sonra yoğunluk kazandığı belirtilirken, Söke Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Lütfiye Öner; “Her atık çöp değildir. Bu bilinçle hareket ederek, ilçemizdeki geri dönüşüm faaliyetlerimiz artarak devam edecektir. Halkımızın duyarlılığının arttırılması konusunda eğitim faaliyetlerimizde devam ediyor. Çevreye duyarlı olan halkımıza teşekkür ediyoruz” dedi. 

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar