Aydın’da Geçen Ay 24 Tüketicinin Sorunu Çözüldü

  • Aydın Gazete
  • 8 Ocak 2016
  • Yorumlar Kapalı

Aydın Ticaret İl Müdürlüğüne intikal eden tüketici şikayetlerinin 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği ve bu Kanuna dayanılarak Ticaret Bakanlığı’nca düzenlenen yönetmelikler, tebliğler ve genelgeler doğrultusunda incelenerek mümkün olan en kısa zamanda sonuçlandırılmasına çalışılıyor. Nüfus kayıt sisteminde tüketicinin kaydının diğer il veya ilçelerde bulunduğunun tespiti halinde tüketici şikayeti ilgili İl Müdürlüklerine veya İlçe Kaymakamlıklarına intikal ettirilerek, ilgili Tüketici Sorunları Hakem Heyetlerinde sonuçlandırılması sağlanıyor.
Aydın’da geçen Aralık ayı içerisinde Ticaret İl Müdürlüğü’ne ulaşan tüketici şikâyetlerinin sayısı 32 adet olarak gerçekleşti. Bu şikâyetlerin 14’ü çeşitli bankacılık hizmetleri, 16’sı ayıplı mal ve hizmetleri kapsayan 8 adet cep telefonu, 4 adet mobilya, 2 adet bilgisayar ve 1’er adet televizyon ve buzdolabı ile 1’er adet işyeri dışında kurulan sözleşme ve mesafeli sözleşmelerden oluştu.
İl Tüketici Hakem Heyeti Başkanlığı’nca ay içinde 08 Aralık 2015 ve 16 Aralık 2015 tarihlerinde olmak üzere iki toplantı yapıldı. Söz konusu toplantılarda 12’si tüketici lehine, 2’si tüketici aleyhine ve 8’i bilirkişi ataması olmak üzere toplam 22 adet İl Hakem Heyeti kararı alındı. 2 tüketici şikayeti TÜBİS sistemi kayıtları uyarınca diğer İl ve İlçe Hakem Heyetleri Başkanlıklarına gönderildi.
Piyasa Gözetimi ve Denetimi Çalışmaları kapsamında ise 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanuna istinaden Efeler ve İncirliova ilçelerinde 3 işyerinde 8 üründe denetim yapıldı.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar