Aydın Büyükşehir’den Şaşırtan Cevap

  • Aydın Gazete
  • 5 Ocak 2016
  • 0

Aydın’da yaşayan, eski bir bürokrat olan ve adı bugünlerde Aydın Büyükşehir Belediyesi aleyhine açtığı su tarifelerini iptali davası ile gündemde olan Haldun Haşmet Aysan isimli vatandaşın Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)’e yaptığı bir başvuru Büyükşehir Belediyesinin nasıl yönetildiğini gözler önüne serdi. 

Aysan’ın son günlerde Özlem Çerçioğlu’nun başını ağrıtan konulardan biri olan bozdoğan madran suları ihalesi ile ilgili sorduğu “Bozdoğan Madran 18-19-20-21 numaralı kaynakların Aydın Büyükşehir Belediyesine devrolduğu 01 Nisan 2014 tarihi ile kiralama süresinin dolduğu 02.12.2014 dönemi arasında Pınar Su AŞ Bozdoğan İşletmesi bu kaynaklardan her bir ayda kaç ton kaynak suyu tüketmiş ve kaynak suyunun ton bedelini kaç TL den ödemiştir?” sorusuna Aydın Büyükşehir Belediyesinden şaşırtıcı ve basit bir cevap geldi. 

Sorudaki detaylı bilgi talebine Aydın Büyükşehir Belediyesinden verilen cevap ise şöyle;

Sayın Haldun Haşmet AYSAN 

01/04/2015-02/12/2015 tarihleri arası kira bedeli Belediyemiz hesabına yatırılmıştır. 

Bilgilerinize rica ederim. 

Gelen bu cevap kaşırısında şaşıran vatandaş konu ile ilgili tepkisi şu cümlelerle ifade etti;  İsmi Aydın Büyükşehir Belediyesi. Sorduğum soruya verilen cevabı okuyun ki nasıl yönetildiğini iyi anlayın. Bunlar ya okuduklarını anlamıyor ya da başka işler döndü ki cevap veremiyorlar. Neyi Kimden saklıyorsunuz? 

Geri «
İleri »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tren Seferleri Otobüs Seferleri Rüya Tabirleri Yemek Tarifleri Sinema Telefonlar