48 Yıllık Traktöre Hgs Cezası Geldi

  • Aydın Gazete
  • 5 Ocak 2016
  • 0

1968 model traktörü ile hiç köyden dışarı çıkmadığını otobana hiç girmediğini belirten traktörün sahibi Ümit Güzelizmir, “Traktörü bahçem dışarı hiç çıkarmıyorum. Gazetelerde okuduğum olay benim başıma geldi” diye konuştu.
Kendisi Aydın’da yaşayan ve yılın belli günlerinde gittiği Çine İlçesi’ne Bağlı Özeren Mahallesi’ndeki köyünde bulunan 09 TB 036 plakalı 1968 model traktörüne gelen HGS cezasına şaşırdığını belirten Ümit Güzelizmir, “Bu traktör ile hiç köyden dışarı çıkmadım. 2014 Mart Ayı’nda Aydın-İzmir Otobanı Belevi gişelerinden HGS cezası yemiş görünüyorum. HGS’yi ihlal ettiğim gerekçesiyle yaklaşık 25 lira olarak gelen para cezası önemli bir miktar değil ama, kullanmadığım bir yoldan dolayı niçin bu para benden isteniyor anlamış değilim. Aslında bu cezayı gönderenler iyi baksa traktör ile otobana girilmediğini de bilir. Bırakın traktör ile İzmir’e gitmeyi köyden bile çıkmadım” dedi.
2014 yılının 3. ayına ait bir ihlalin evrakının kendisine anca ulaşmasına da şaşırdığını belirten Güzelizmir, “Evrak geldiğinde, traktöre ceza yazıldığını görünce çok şaşırdım. İnşallah yetkililer bu yanlışı düzeltir” diye konuştu.

Geri «
İleri »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tren Seferleri Otobüs Seferleri Rüya Tabirleri Yemek Tarifleri Sinema Telefonlar