Teknolojinin Çaresiz Kaldığı Yer: Kuyruklar

  • Aydın Gazete
  • 4 Ocak 2016
  • Yorumlar Kapalı

Bilgisayar başında pek çok işlem online olarak gerçekleşirken Türkiye’de halen çeşitli yerlerdeki uzun kuyruklarla zaman bu şekilde israf ediliyor.

Paradan daha kıymetli olan ve geri getirilmesi asla mümkün olmayan zamanın aslında plansız yaşama, teknolojiyi yeterince kullanmama nedeniyle boşa harcandığını belirten uzmanlar, kıtlık yıllarında ekmek, gaz, yağ, şeker, tüp ve benzeri zorunlu ihtiyaç maddesi kuyruklarının bugün banka, ulaşım ve ödeme ve kayıt kuyruğuna dönüştüğünü belirttiler.

Çok çabuk geçen zamana rağmen 2015 yılında objektiflere sıra kuyruklarının gereksiz yere bilgisayar başında öldürülen zamana inat, bilgisayar teknolojisi kullanılarak çözülebilecek sorunlar olduğu görüldü.

Fotoğraflarda Ege Bölgesi’nde görüntülenen teknolojik imkanla çözülemeyecek kuyruklardan birinin ‘Hayır lokması kuyruğu’, İstanbul, İzmir ve büyükşehirlerde görülen ulaşım kuyruklarına henüz bir çözüm bulunamadı.

Aydın’da fırınlar anlaşıp zam yaptığında halk ekmek kuyrukları uzadı. Açıköğretim Fakültesi kayıt kuyruğu, banka kuyruğu ve diğer ödeme kuyruklarının internet ve zamanı planlı kullanımla çözülebileceği belirtildi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar