Öğrenciler Boy-Kilo Taramasından Geçirildi

  • Aydın Gazete
  • 3 Ocak 2016
  • Yorumlar Kapalı

Söke Cumhuriyet Anadolu Lisesinde öğrencilerin kaliteli ve sağlıklı bir yaşam sürmeleri ile ilgili uygulanmakta olan “Beslenme Dostu Okul Programı” projesi kapsamında tüm öğrenciler boy-kilo taramasından geçirildi.

Konu ile ilgili okuldan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; Sağlıklı beslenme, tek bir cümle ile özetlemek gerekirse “besin değeri yüksek, günlük olarak alınması gereken protein, karbonhidrat, yağ, mineral ve vitaminleri içeren gıdaların, sağlığı korumak, iyi hissetmek ve enerji vermesi için dengeli olarak tüketilmesidir”. Sağlıklı beslenme her yaştan insan için önemlidir ve sağlıklı kilonun korunması, beynin, kalbin ve diğer organların fonksiyonlarını yerine getirebilmesi, insan kendini iyi hissetmesi, vücudun sağlıklı ve güçlü olması için gereklidir.

Okulumuzda öğrencilerin kaliteli bir yaşam sürmeleri ile ilgili uygulanmakta olan “Beslenme Dostu Okul Programı” projesi kapsamında Söke Fehime Kocagöz Devlet Hastanesi ile işbirliğine gittik. Proje kapsamında Aile Hekimi Uzmanı Uz.Dr. Emel Özge ARISOY tarafından tüm öğrencilerimiz boy-kilo taramasından geçti. Ayrıca tüm dokuzuncu sınıf öğrencilerimize genel sağlık taraması yapıldı.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar