Yetim ve Öksüzler Artık Yalnız Değil

  • Aydın Gazete
  • 31 Aralık 2015
  • Yorumlar Kapalı

Aydın Valiliği Sosyal Etüt ve Proje İl Müdürlüğü’nce 2016 yılının ilk projesi olarak Vali Yardımcısı Abdullah Aslan’ın başkanlığında oluşturulan bazı kurum ve kuruluşların temsilcileri ile uzun bir tetkik ve araştırmalar sonucunda “Yetim ve Öksüz Çocuklarımız Yalnız Değilsiniz” projesi hazırlanarak yürürlüğe konuldu.
Vali Yardımcısı Abdullah Aslan, yaptığı açıklamada; “2016 yılı ilimizde yetim ve öksüz çocuklarımıza sahip çıkma yılı olacaktır. Tüm Kurum ve Kuruluşlarımızca elbirliği ve gönül birliği içerisinde yetim ve öksüz çocuklarımıza Devlet ve Millet olarak sahip çıkılacaktır. Günümüz dünyasında yetim ve öksüz çocuklarımıza sahip çıkmak özel bir önem arz etmektedir.
Bu bakımdan yetim ve öksüz çocuklarımızın yalnız olmadıklarını hissettirilmesi, hayat kalitelerinin artırması, sağlık sorunlarını gidermek, diş ve göz taramalarından geçirilmesi, devlet kuruluşlarının imkanlarından yararlanmalarını sağlanması, sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak, yetim ve öksüz çocuklarımızın gelecek kaygısından arındırmak, gelecek nesillere ve genç kuşaklara örnek olmak, devletin ve milletin sevgisine mazhar olabilmek için projemiz memleketimize ve ilimize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar