Büyükşehir Hizmetleri Henüz Oturmadı

  • Aydın Gazete
  • 31 Aralık 2015
  • Yorumlar Kapalı

30 Mart yerel seçimlerinin ardından Büyükşehir olan Aydın’da taşlar henüz yerine oturmadı.

Aydın Efeler Belediyesi tarafından Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğu altında yer alan cadde ve bulvarlardaki çöp sepetleri kaldırıldı. Çöp sepetleri kaldırılan yerlerde çöplerin Büyükşehir Belediyesi’nce görevlendirilen temizlikçiler tarafından toplanacağı öğrenildi.

Çöp sepetlerinin kaldırılmasının kendileri için sıkıntı olduğunu belirten Hükümet Bulvarı esnafları, Büyükşehir Yasası’na kendilerinin de alışamadıklarını belirterek “Eskiden kaldırımda küçük çöp sepetleri olur az miktardaki çöplerimizi buraya bırakırdık. Efeler belediyesi tarafından bu çöp sepetleri kaldırıldı. Bizim bulvardan Büyükşehir Belediyesi sorumlu imiş. Biz şimdi çöpümüzü ne yapacağız merak ediyoruz” diye konuştular.
Sorumluluk alanı dışında kalan bölgelerdeki çöp sepetlerini topladıklarını belirten Efeler Belediyesi yetkilileri 7 Aralık 2015 tarihi itibariyle genişliği 12 metreden fazla olan cadde ve bulvarlar ile genişliği 4 dönüm ve üzerindeki park ve bahçelerin Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olduğu bu nedenle çöp sepetlerinin toplandığını belirttiler.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar