Aydın Basının Acı Günü

  • Aydın Gazete
  • 31 Aralık 2015
  • 0

Aydın Gazeteciler Cemiyeti’nin kurucuları arasında yer alan ve geçtiğimiz döneme kadar başkanlığını yürüten Gazeteci Mustafa Çezik yeni yılın ilk saatlerinde hayatını kaybetti. Aynı zamanda Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı da olan Mustafa Cezik’in ani ölümü sevenlerini ve meslektaşlarını üzdü.
1947 Aydın’ın Köşk ilçesinde doğan Mustafa Çezik geçen yıl bir süre tedavi görmüş ve sağlığına kavuşmuştu. Dün akşam saatlerinde tekrar rahatsızlanması üzerine Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Mustafa Çezik’in burada geçirdiği kalp krizi sonucu saat 02:15’te hayatını kaybettiği öğrenildi. Mustafa Çezik’in ikindi namazına müteakip Aydın Beycamii’nde kılınacak cenaze namazının ardındın Kemer Mezarlığı’nda toprağa verileceği belirtildi.
“SON RÖPORTAJINDAKİ SON SÖZÜ SANKİ BUGÜN İÇİN SÖYLEMİŞ”
Yaklaşık iki ay önce Gazeteci Özge Sönmez’e ’Basından hayatlar’ köşesi için röportaj veren Mustafa Çezik “Son sözüm Akşam yattığımda rahat uyumak isterim. Yarın vakti saati gelince rahat ölmek isterim. Rabbim beni soruya çektiğinde bana tanıdığı olanaklar bu kadardı ben bunları yapabildim demeyi nasip etsin. Dileğim odur ki yıllarını ülkesine, milletine, mesleğine ve Anadolu’nun gerçek basın birliğine adamış bir insan olarak, gerek yaygın basın gerek yerel basın özgür hale gelsin tüm gazeteler, radyolar, televizyonlar yaşamlarını sürdürsünler siyasi yaşamlar gelip geçicidir. Gelen geçen iktidarlar kendilerine göre basın kendilerine göre aramasınlar bulamasınlar. Bütün basın mensuplarının başları dik özgür olsun. Allah ülkemizi korusun” ifadelerine yer vermişti.

Geri «
İleri »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tren Seferleri Otobüs Seferleri Rüya Tabirleri Yemek Tarifleri Sinema Telefonlar