Tüm Dikili Uğurladı

  • Aydın Gazete
  • 15 Şubat 2017
  • Yorumlar Kapalı

 Tedavi gördüğü Ege Üniversitesi Hastanesi’nde hayata gözlerini yuman Dikili Kaymakamı Mustafa Nazmi Sezgin, görev yaptığı Dikili Hükümet Konağı önünde düzenlenen resmi törenle memleketi Çanakkele’de toprağa verilmek üzere son yolculuğuna uğurlandı.

 

İzmir Valiliği önünde düzenlenen resmi törenin ardından görev yaptığı Dikili’ye karayolu üzerinden konvoy eşliğinde getirilen Kaymakam Mustafa Nazmi Sezgin’n naaşı Dikili Hükümet Konağı önünde yüzlerce kişi tarafından karşılandı ve ardından helallik alınmak üzere hükümet konağı bahçesinde tertiplenen tören alanına götürüldü. Sezgin’in al bayrağa sarılı tabutuna ailesi, çalışma arkadaşları ve Dikilili vatandaşlar uzun uzun sarılarak ayrılmak istemedi.

 

Tüm Dikili Oradaydı…

 

Dikili ilçesinde 2013 yılından bu yana Kaymakamlık görevini yürüten Mustafa Nazmi Sezgin, tedavi gördüğü Ege Üniversitesi Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Evli 2 çocuk babası Sezgin için bugün görev yaptığı Dikili Kaymakamlık binası önünde resmi tören düzenlendi. Törene eşi Nurcan Sezgin, çocukları Gökhan Sezgin ve Gökçe Yanık ile damadı Çağrı Yanık’ın yanı sıra İzmir Vali Yardımcısı Uğur Kolsuz, Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, Kinik Kaymakamı Mustafa Ergün, Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz, Dikili Cumhuriyet Savcısı Tunç Özkan, İlçe Emniyet Müdürü Fatih Haykirer, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Eray Çakır ve Dikili ilçe protokolü ile vatandaşlar katıldı.

 

Neşet Ertaş’ın Türküleriyle Uğurlandı

 

Törende Dikili İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem Ulus ve Dikili Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Şenay Yapar birer konuşma yaparak, duygularını dile getirdiler. Bina önünde helallik alınmasının ardından Sezgin’in naaşı, çok sevdiği sanatçı Neşet Ertaş’ın türküleri eşliğinde memleketi Çanakkale’ye uğurlandı.  Sezgin, bugün ikindi vakti düzenlenecek cenaze törenin ardından Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Korubaşı köyünde toprağa verilecek.

 

Kaymakamımızı, Ağabeyimizi, Üstadımızı Kaybetmenin Derin Acısı İçindeyiz

 

Dikili Kaymakamı Mustafa Nazmi Sezgin’in cenaze törenine katılan Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, “Ne kadar üzgün olduğumuzu anlatamayız. Güzel yürekli, insan sevgisini kendine hep rehber edinmiş Kaymakamımızı, ağabeyimizi, üstadımızı kaybetmenin derin acısı içindeyiz. Ülkesini, ülkesinin insanını çok seven bir insandı. Hizmet aşkını, beyefendiliğini, karakterini örnek aldığımız, çok temiz, çalışkan bir insandı. Dikili aşığıydı, sevgi dolu bir insandı. Güzel hayalleri vardı. Çok erken kaybettik, nur içinde yatsın. Bu güzel insana Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum” dedi. 

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar