Bu çelişki nedir?

  • Aydın Gazete
  • 15 Şubat 2017
  • Yorumlar Kapalı

CHP Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, partisinin Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Muğla Milletvekili Nurettin Demir ve bazı engelli dernekleri temsilcileri ile engelli vatandaşlarla Meclis Basın kapısı önünde açıklama yaptı.

İstihdamları hızlandırılmalı

CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir: Türkiye’de mağdur engelli sayısının gün geçtikte arttığını, ancak sorunlarını çözecek bir merci bulamadıklarını savundu.

Demir:”Bir yandan Sayın Cumhurbaşkanı diyor ki işsizliği azaltın ve işsizliği azaltmak içinde çözüm üretin diyor, ama bir yandan da biz mart ayında ki atamaları yada kadroları temmuz ayına erteledik diyor.Bu çelişki nedir? Bir aldatmaca mı var yoksa bir göz boyama mı var? Bunu ortaya koymak lazım.

Bu sene Milli Eğitim Bakanlığına çeşitli şekilde başvuru yaptığımız halde engelli kardeşlerimize, engelli sınıfının açılması konusunda özellikle Muğla’da çok ısrar etmemize rağmen onlara bir sınıf  bulma konusunda hükümet yetersiz kaldı.

İktidarın engellilere verdiği sözleri yerine getirmediğini ileri süren Demir, özellikle engelli istihdamı konusunda hızla adım atılmasını istedi. CHP olarak engelli vatandaşlarımızın her zaman yanında bulunacağız aynı zamanda bu mağduriyetlerin takipçisi olacağız.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar