ÇİFTÇİLER BİLGİLENDİRİLDİ

  • Aydın Gazete
  • 11 Kasım 2015
  • Yorumlar Kapalı

MEHMET SARIKAYA – AYDIN 

İncirliova İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından İncirliova mahallelerinde Ekim ayı boyunca gece ve gündüz eğitimleri yapıldı. 


Eğitimlerde İlçe Müdürlüğü’nden mühendisler Muammer Karabulut, Celal Çıtak, Şeyma Girgin Erdem, Osman Elçi, Nefise Nalan Susam, Mustafa Gürbüz, veteriner hekimlerden Halil İbrahim Erkap ve Gözdem Selçuk görev aldı. Eğitimlere toplam 566 üreticinin katılımı sağlandı.


Yapılan eğitimlerde; hayvansal ve bitkisel desteklemeler ile hastalık ve zararlılarla mücadele yöntemleri konularına değinildi. Ayrıca 2015 ve sonrası ÇKS dosyaları için 27 Mayıs 2015 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan “Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ gereğince Başvuru Dilekçesi ve Destekleme talep formları üreticilere tanıtılarak güncellenmesi sağlandı.
İncirliova İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Moran, eğitimlerin yıl içinde tekrarlanarak çiftçilerle birebir iletişimin daha çok sağlanacağı ve üreticileri bilinçlendirerek bilinçli tarım yapmalarına katkıda bulunulacağını belirtti. 

Birim alandan daha çok ve kaliteli ürün alma konusunda özellikle İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü bünyesinde çalışan bütün teknik elemanların özveriyle çalışacağını söyledi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar