Yeni yapılara ‘çöp konteyneri’ şartı geliyor

  • Aydın Gazete
  • 14 Şubat 2017
  • Yorumlar Kapalı

SİTELERDE ÇÖPLER YER ALTINA

Karşıyaka Belediye Meclisi, ilçe genelinde yeni inşa edilecek binalara çöp konteyneri zorunluluğu getiren düzenlemeyi oybirliğiyle kabul etti. Buna göre, 40 daire (bağımsız birim) ve üzeri siteler ile büyük iş merkezlerinde, çöpler yer altına alınacak. İnşaat firmaları, yapı projelerinde her 40-80 daire için 1 adet yer altı konteyneri alanı belirleyecek. Yapı kullanma izni de bu konteynerlerin konulması ve kapalı muhafaza alanı yapılması şartıyla verilecek.

UYGULAMA BU AY BAŞLAYACAK

40 daireden az olan ve yer altı konteyneri alanı düzenlenemeyecek parsellerde ise yer üstü konteyneri uygulaması yapılacak. Müteahhitler, bu binalar için yer üstü konteyneri satın alacak ya da her 5 daireye karşılık gelen konteyner bedelini ödeyecek. Yeni uygulama, bu ay içerisinde başlatılacak.

DAHA TEMİZ BİR KENT İÇİN EL ELE

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Daha temiz ve modern bir kent yaratmak için çıktığımız yolda, önemli bir karara  imza attık. Sokaklarımızda evsel atıklardan kaynaklanan çevre ve görüntü kirliliklerini ortadan kaldırırken, halk sağlığının korunmasına da katkı sağlamış olacağız. Her kesimden destek göreceğine inandığım bu uygulamayı, el ele hayata geçireceğiz” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar