Kosgeb Semineri İlgi Gördü

  • Aydın Gazete
  • 14 Şubat 2017
  • Yorumlar Kapalı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Üniversite-Sanayi İşbirliği Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (USITEM) tarafından düzenlenen “Teknokentte Ar-Ge Projesi ile Yer Almak İsteyen Akademisyenlere Yönelik KOSGEB Bilgilendirme Semineri”, MCBU Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme Destekleme Dairesi (KOSGEB) Manisa İl Müdürü Levent Arslan’ın konuşmacı olarak katıldığı seminere; MCBU Mühendislik, Fen-Edebiyat ve Tıp Fakülteleri ile Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda görev yapan yaklaşık 50 akademik personel katıldı.

Ar-Ge ve İnovasyon Destekleri Anlatıldı

KOSGEB Manisa İl Müdürü Levent Arslan; fikirlerini projeye dönüştürerek MCBU Teknokentte yer almak isteyen akademisyenlere ar-ge ve inovasyon proje destekleri, başvuru aşamasında dikkat edilmesi gereken hususlar, projenin KOSGEB formatında yazılması, değerlendirme ve izleme aşamaları ile proje finansman planı oluşturulması hakkında bilgiler verdi. Levent Arslan; endüstriyel uygulama projelerinin başvurusu için yeni eklenen başvuru kriterlerinden olan ve doktora tezini ticarileştirmek isteyen araştırma görevlileri ve danışman öğretim üyelerine verilen hibe destekleri ile patenti olan araştırmacılara verilen seri üretim desteklerinin öğretim üyeleri tarafından değerlendirmeye alınması gereken konuların başında geldiğini belirtti. Seminerde ayrıca; KOSGEB için MCBU Teknokentin önemi vurgulanarak, girişimci akademisyenlere proje başvurusu sırasında verilecek olan başlangıç sermayesi desteği, kira desteği, hizmet ve teçhizat gibi destek kalemlerine ait finansman planı üzerinde örnek uygulamalar tartışıldı.

Seminer sonunda MCBU USITEM Müdürü Doç. Dr. Osman Çulha tarafından KOSGEB Manisa İl Müdürü Levent Arslan’a teşekkür belgesi takdim edildi.

 

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar