Yarı finalde heyecan dorukta

  • Aydın Gazete
  • 13 Şubat 2017
  • Yorumlar Kapalı

Alsancak Rotary, Dokuz Eylül Üniversitesi (DEU) Devlet Konservatuvarı, Karşıyaka Belediyesi tarafından düzenlenen 10. Ulusal Genç Solist Yarışması’nda genç solistler final için hünerlerini sergiledi. “Genç Profesyonel” ve “Üniversite” olmak üzere iki kategoride yapılan yarışmanın elemeleri dahi nefes kesti.

Jüri Elemelerde Zorlandı

Aytül Büyüksaraç’ın başkanlığını yaptığı, Savonlinna Müzik Akademisi Opera Bölüm Başkanı Eija Tolpo, Salzburg Devlet Opera Müdürü Katrin König, Belarus Devlet Müzik Akademisi Rektörü Prof. Dr. Ekaterina Dulova, AASSM Müdürü Dr. Mustafa Bayık, Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası Sanat Koordinatörü ve İZDOB Solist Sanatçısı Teyfik Rodos, DEU Devlet Konservatuvarı Opera Anasanat Dalı Başkanı Doç. Linet Saul’un yer aldığı jüri elemelerde zor anlar yaşadı.

20 Solist Uluslararası Kariyer Yapma Fırsatı Buldu

Alsancak Rotary Başkanı Arda Işık, Türkiye’nin çok sesli müzikte genç solistler ile dünyaya açılmasını sağlayan bir yarışma düzenlediklerini söyledi. Işık, “Bugüne kadar düzenlediğimiz 9 yarışmada dereceye giren 20 solist, uluslararası kariyer yapma fırsatı elde etti. İnanılmaz sesler var. Hepsi birbirinden güzel. Son dereceye yüksek nitelikte sese sahip solistlerin sahne alacağı bir finale ev sahipliği yapacağız” dedi

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar