Yeni başkan Pietro Alba

  • Aydın Gazete
  • 10 Şubat 2017
  • Yorumlar Kapalı

İzmir İtalyan Ticaret Odası Genel Kurul toplantısı üye iş adamları ve yöneticilerin katılımları ile oda merkezinde gerçekleşti. Genel Kurul’da odanın geçmiş dönem hesapları oy birliği ile kabul edilirken, yeni dönem oda başkanlığına Pietro Alba seçildi. Başkan Yardımcılığı görevine de Rebii Akdürak ile Şahika Aşkıner getirildi. Seçim sonrası açıklama yapan Alba, İtalyan – Türk ticari ilişkilerinin aralıksız devam edeceğini söyleyerek, “Konsolosluk ile ilişkilerimizde kesintisiz devam edecektir” dedi.

İlişkiler devam edecek

Mevcut projelerin devam edeceğini ve yeni projeler ile ticari ilişkilerin geliştirileceğine işaret eden Alba, Türkiye’nin yaşadığı ekonomik sıkıntılara rağmen geliştirecekleri yeni projeler ile ticari bağlantının başarılı bir şekilde süreceğini müjdeledi. Geçmiş dönemde İzmir İtalyan Ticaret Odası’nın başarılı hizmetler yaptığını söyleyen Alba, geçmiş dönem başkanı Rebii Akdürak’a teşekkür ederek, “Türk – İtalyan ilişkilerinin güçlenmesinde önemli rol oynadılar. Kültürü, iklimi ve insanları birbirine bu kadar benzeyen iki ülkeyi birbirine yaklaştıran geçmiş dönem yöneticilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Biz de bu başarılı çalışmaların üstüne katarak devam edeceğiz. Yeni iş birlikleri ve fuar organizasyonları ile ilişkilerin aralıksız sürmesi noktasında elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Ticaret hacmini büyüteceğiz

Öncelikli olarak Türk turizminin gelişmesinde de önemli projeler gerçekleştireceklerinin sinyalini veren Alba, “İki ülke arasındaki ticaret hacminin büyümesi içinde çalışmalar gerçekleştireceğiz. Türkiye ve İtalya arasındaki ihracat ve ithalat oranlarının arttırılması noktasında uluslararası fuarlar ve iş birlikleri ile daha güçlü ekonomik ilişkiler sağlayacağız” dedi.

Yeni Yönetim Kurulu

Pietro Alba  Başkan

Rebii Akdürak Başkan Yardımcısı

Şahika Aşkıner Başkan Yardımcısı

Enrico Alıberti Sayman

Noel Micaleff Üye

Bülent Akgerman Üye

İşin Yılmaz Üye

Alican İnellioğlu Üye

Buket Kasalı Üye 

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar