Senfoni’den En Güzel “Aşk” Şarkıları

  • Aydın Gazete
  • 9 Şubat 2017
  • Yorumlar Kapalı

Ülkemizin en değerli şeflerinden biri olan Emin Güven Yaşlıçam yönetimindeki İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’na solist olarak Mert Fırat ve Jülide Özçelik eşlik edecek. Gecede günün anlamına uygun en güzel ve en anlamlı aşk şarkıları seslendirilecek.

Bilet Satışı 9 Şubat’da başlıyor

Bu konserin bilet satışları, 9 Şubat Perşembe günü saat 10.00’da Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, İzmir Sanat Merkezi,  Alsancak ve Karşıyaka D&R’larda, İsmet İnönü Sanat Merkezi gişeleri ile internet üzerinden www.aassm.org.tr  ve  www.biletinial.com adresinden aynı anda başlayacak.

Şef Emin Güven Yaşlıçam

Keman Dalı Yüksek Bölümü’nden mezun olduktan sonra iki yıl Ankara Devlet Operası’nda orkestra sanatçısı olarak görev yapmış, daha sonra İtalya devletinden burs kazanarak bu ülkede orkestra şefliği ve kompozisyon çalışmalarını sürdürmüştür. Şef Yaşlıçam, Londra’da Canford SummerSchool’da George Hueres ile Münih’te Ceribidacci ile şeflik dalında yüksek ihtisas görmüş, ayrıca Siena’da Franco Ferrarayönetmenliğinde Accademia Chigiana ile orkestra şefliği yaz kurslarını başarıyla bitirmiş olup, onur diploması ile ödüllendirilmiştir. 1992-2016 yılları arasında Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’nın daimi şefi ve genel sanat yönetmenliğini sürdürmüştür.2016 yılının Ekim ayından bu yana İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nın daimi şefliğini yapmaktadır.

Jülide Özçelik(vokal solist)

İstanbul doğumlu olan Jülide Özçelik, İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nde Nükhet Ruacan ve birçok önemli akademisyen ile çalışarak Vokal Performans Bölümü’nden mezun oldu.

Bize ait ama evrensel standartlarda ve Türkçe sözlü bir albüm yapma fikriyle yola çıkan şarkıcı, kendi bestelerini ve sevdiği eserleri müzisyen arkadaşlarıyla birlikte yorumlayarak 2008 yılı başında “Jazz İstanbul Volume-1” ve 2011 Aralık ayında “Jazz İstanbul Volume-2” adlı albümlerini müzikseverlerle buluşturdu. Albümlerdeki tüm düzenlemeler Cem Tuncer’e aittir.

İyi müzik yapmak fikriyle yola çıkan Jülide Özçelik birçok yerel ve uluslararası festivaldeki solo konserlerinin yanı sıra Bursa, Antalya, Çukurova ve İstanbul Devlet Senfoni Orkestraları ile verdiği konserler serisine de devam etmektedir.

Mert Fırat(vokal solist)

Ankara’da doğdu. Liseyi bitirdikten sonra İsveç’te radyo televizyon eğitimi gördü.Daha sonra Ankara’ya dönüp Ankara Üniversitesi D.T.C.F tiyatro bölümü’nde Oyunculuk eğitimi aldı.

2005 yılından itibaren birçok sinema, tiyatro ve tv projesinde görev aldı.İlk senaryosu İlksen Başarır’la birlikte yazdığı ve başrolünü oynadığı “Başka Dilde Aşk” oldu. Bu filmi yine senaryosuna imza attığı “Atlıkarınca ” filmi takip etti.

Öğrencilik yıllarından itibaren aralıksız her yıl Tiyatro sahnelerinde olan, Bursa Sanatmahal ve Moda Sahnesi kurucularından Mert Fırat, halen Moda Sahnesi’nde, “Bütün Çılgınlar Sever Beni”, “Parkta Güzel Bir Gün” ve “En Kısa Gecenin Rüyası” oyunları ile seyirci karşısına çıkmaktadır.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar