Hakan Doğanay Foça’yı Salladı!

  • Aydın Gazete
  • 7 Şubat 2017
  • Yorumlar Kapalı

Aşık Veysel’in «Uzun İnce Bir Yoldayım» türküsünün rock coveri ile konserine başlayan Doğanay konserini yine bu türkü ile bitirdi.Yaklaşık 2 saat süre ile sahnede kalan Doğanay’ı farklı şehirlerden ve ilçelerden izlemeye gelen misafirler dikkat çekti. Doğanay’ın uzun yıllardır birlikte müzik yaptığı gitarda Çandar Aşkın, davulda Eray Karakaş enstrümanları ile adeta sahnede devleştiler.Konser ortasında kendisine sürpriz yapan gitaristi Çandar Aşkın «Islak Islak» şarkısını seslendirdi.Doğanay, uzun yıllardır birlikte sahne aldığı müzisyen arkadaşının bugüne dek sahnede ilk kez böyle bir sürpriz yaptığını ve çok mutlu olduğunu ifade etti.

Doğum günü Foça’da Performansa Vesile Oldu

Konser sonrası sevenleri ile bol bol fotoğraf çektiren Doğanay, yaptığı açıklamada “Biz, konser ağırlıklı bir performans grubuyuz.Genel olarak da açıkhava’da konser veriyoruz ve festival ağırlıklı çalışıyoruz. Ancak bu barda, ya da bir gece kulübünde konser vermiyoruz anlamına gelmiyor. Foça’da bir performans sergilemek istiyorduk. Doğumgünüm buna vesile oldu.Öncelikle Fok Bar işletmecilerine, sevgili müzisyen dostum Sertaç Çekici’ye bizlerle sahnelerini paylaştıkları için sonsuz teşekkür ediyorum. Bizi gerek Foça’dan, gerekse İzmir’den, şehir dışından Ankara’dan, Denizli’den dinlemeye gelen tüm dostlara ayrıca minnettarım” dedi.

Foça’da Bir Nostalji Gecesi Düşünüyoruz

Önümüzdeki günlerde yine Foça’da bir performans sergileyip sergilemeyeceği sorulan Doğanay soruya “Öncelikli olarak tabi ki canlı performanslar sergilemek, hatta mümkünse bir açıkhava konseri yapmayı çok isterim. Geçtiğimiz yıl İzmir ve Türkiye’nin farklı şehirlerinde Hakan Doğanay ile 70’ler 80’ler 90’lar Nostalji geceleri düzenledik. Bu gecelerde dj kabine geçtim ve elimde tabi ki yine mikrofon vardı. 70’lerden başlayıp, günümüze kadar geldiğimiz çok enerji dolu, yine koro şeklinde insanların şarkılar söylediği, performanslar oldu bu geceler. Kendi albümümüzden de yine playback şarkılar seslendiriyoruz bu gecelerde. Eğer kısmet olursa ilk etapta önümüzdeki günlerde, yine Eski Foça’da uygun bir mekanda böyle bir Nostalji gecesi düzenleyerek sevenlerimizle , dostlarımızla buluşmayı düşünüyorum” diye cevap verdi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar