Uzaktan Yakından Sanatseverleri Buluşturdu

  • Aydın Gazete
  • 5 Şubat 2017
  • Yorumlar Kapalı

Lise yıllarından bu yana hobi olarak ilgilendiği ancak yoğun iş temposu nedeniyle hep ikinci plana attığı fotoğraf tutkusunu 10 Yıl önce İZFAK-Zeynel Aydın Atölyesi’nde aldığı eğitimlerle geliştiren Halil Nadaş, dünyanın farklı yerlerinde çekilmiş 50 fotoğrafın yer aldığı “Uzaktan-Yakından” ismini verdiği ilk kişisel sergisini açtı.

50 Seçme Özel Fotoğraf Sanatseverlerle Buluştu

İş yaşamından arta kalan zamanlarda “uzak ve yakın” fotoğraf yolculuklarına çıkan Nadaş’ın objektifine takılan enstantenelerden seçtiği 50 özel fotoğraf sanatseverlerle buluştu. 50 yasında ilk kişisel fotoğraf sergisini açmanın heyecanını yaşadığını belirten Halil Nadaş, “En güzel görüntüleri aramak için fırsat buldukça seyahat ediyorum. İlk başladığım dönemlerde işimden arta kalan zamanlarda bunu yapıyordum. Ancak son zamanlarda önceliğim fotoğraf çekmek oldu. Farklı kentleri ve ülkeleri geziyorum, farklı kültürlere vizörden bakmayı deniyorum. Bence fotoğraf, hem bir sanat dalı hem de dünyaya farklı bir açıdan bakmanın en güzel yoludur.

Binlerce Poz Arasından O Özel Kareleri Yakalıyorsunuz

Fotoğraf, ruhun derinlerindeki hisleri yüzeye çıkartan, vizörden baktıkça derinliklere doğru dalmayı, hayal dünyasının sınırlarını aşmayı başaran ruhani bir güç sağlıyor insana. Binlerce pozun arasından o özel fotoğrafı yakalıyorsunuz” dedi.  Çok sayıda işadamının katıldığı açılışta EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter, ESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Güçlü, EGİAD Yönetim Kurulu eski başkanları Cemal Elmasoğlu ve Temel Sen de Nadaş’ı yalnız bırakmadılar.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar