Aydın ve Muğla’da Araçlara Yoğun İlgi

  • Aydın Gazete
  • 5 Şubat 2017
  • Yorumlar Kapalı

Baharın yaklaşması ile önce bahar sonra da gelecek olan yaz sezonu sebebiyle Muğla, Aydın, İzmir ve Antalya gibi turistik yörelerde kiralık araç talebinde de artış görülmekte. Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa gibi büyük şehirlerden tatil için Ege Bölgesi’ni tercih eden yerli turistlerde, sadece bir bölgede ya da bir otelde sıkışıp kalmak yerine civarlardaki birçok ilçeyi ve koy koy Ege sahillerini gezmek isteyenlerin araba kiralama şirketlerine ve online araç kiralama sitelerine ilgisi yoğun oluyor.

Uçakla bölgeye gelenlerin ilk tercihi Dalaman havalimanı araç kiralama noktaları olurken, Dalaman ilçe merkezinde de kiralık araç talebinde yüksek bir beklenti oluşuyor. Muğla ili sınırları içinde Dalaman’dan güneye Fethiye’ye, oradan da Antalya ilçelerine ve yazlık beldelerine doğru seyahat eden sürücülerin, aileleriyle eşsiz Akdeniz koylarındaki tatillerinde en büyük yardımcıları kiraladıklara otomobiller olurken, aynı şekilde daha Kuzeye doğru gitmeyi tercih edenler de yaz boyu Ege’nin serin sularının tadını çıkartıyor.

Dalaman’dan civar ilçeler olan Ortaca, Köyceğiz, Marmaris ve Datça aynı şekilde yoğun kiralık araç trafiğine ev sahipliği yaparken, Aydın’da da bu artış yaz aylarında gözle görülür şekilde oluyor. Aydın’da, Kuşadası, Söke, Didim, Germencik gibi ilçelerde çoklukla görülen 34 ve 35 plakalı kiralık otomobillerin çoğu ise İzmir’den gelme. Uçakla geldikleri, Adnan Menderes Havalimanı’ndan, İzmir havalimanı araç kiralama şirketleri vasıtasıyla otomobillerine binen yerli ve yabancı turistlerin İzmir civarından sonra gözde noktaları Aydın ili ve beldeleri oluyor.

Bölgemizin alternatif rent a car talep ve şirketlerinin yoğunlaştığı noktaları arasında, Kuşadası ve Datça da yer alırken, bölge insanının tercihi ise daha ucuz araç kiralama fırsatları sebebiyle Nazilli oluyor. Nispeten turist yoğunluğunun az olduğu bu bölgede, talep yerli bölge insanı tarafından oluşturuluyor. Bölgemizin rent a car konusunda en yüksek hizmet veren yörelerinden biri de en uç sınır ilçemiz Bodrum! Bodrum araç kiralama noktaları, yarım adadan kiralanan araçlarla çember şeklinde Ege Akdeniz yolculuğu yapan turistlere hizmet veriyor. Kendi güzelliği kadar birçok civar beldeye de yakınlığı sebebiyle Bodrum’da da araç sahibi olarak turistlerin ayağının yerden kesilmesi, onlara oldukça çekici geliyor.

İç turizme katkı sağlayan kiralık araçların, Aydın şehrimiz ve bölge ekonomisine katkısı da sayısız oluyor.

Geri «
İleri »
Tren Seferleri Otobüs Seferleri Rüya Tabirleri Yemek Tarifleri Sinema Telefonlar