Esen Kıvrak Genç Kemancılar İçin Geldi

  • Aydın Gazete
  • 5 Şubat 2017
  • Yorumlar Kapalı

Keman sanatçısı Esen Kıvrak, masterclass programı çerçevesinde öğrencilerle Buca’da bir araya geldi. Kemana gönül veren ve keman eğitimini sürdüren öğrencilerle Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkez’inde( Bbksm) buluşan Kıvrak, yoğun ve uzun yıllar süren keman yorumculuğunda elde ettiği kazanımlarını öğrencilerle paylaşıp, yol gösterdi.

İzmir’in Dört Bir Yanından Öğrenci Geldi

Solo kariyerinin yanı sıra Borusan Quartet’in üyesi olarak dünyada konser programlarını sürdüren keman sanatçısı Esen Kıvrak, Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde (BBKSM) keman eğitimi alan öğrencilerle 2 günlük eğitim programında bir araya geldi. Masterclass programı çerçevesinde İzmir’in dört bir yanından gelen öğrencilerle buluşan Esen Kıvrak, tecrübe ve deneyimlerini öğrencilerle paylaştı. Öğrencilerin kemanlarıyla çaldığı parçaları dinleyip, aksaklık gördüğü noktalar için çözümler üreten Kıvrak, kemanıyla uygulamalı olarak ders verdi.

Kıvrak’tan Ders Almanın Keyfini Yaşadılar

“Avusturya disiplininde çalan Türk kemancı” olarak nitelendirilen ve dünya çapındaki çalışmalarıyla sanatında üst noktalarda bulunan Esen Kıvrak’tan ders almanın keyfini yaşayan öğrenciler, iki gün süren masterclass programından yepyeni bilgiler edinip, sanat yaşamlarına dokunacak tecrübe ile çıktı.

Esen Kıvrak’ın Başarıları

Toronto Gençlik Senfoni, Ensemble Salieri, Concertante Wien, İzmir Devlet Senfoni, İzmir DESO, Bursa Bölge Devlet Senfoni, İstanbul Devlet Senfoni, İstanbul Senfonietta, Eskişehir Büyüksehir Belediyesi Senfoni, Çukurova Devlet Senfoni, Ankara Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası gibi çeşitli orkestralar eşliğinde solist olarak konserler veren Kıvrak, birçok uluslararası organizasyonda Türkiye’yi temsil etti. 2005 yılında Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın ilk asil keman sanatçısı oldu. 2006’da Lizbon Metropolitan Orkestrası’nda konuk başkemancılık görevine getirildi. Halen Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Borusan Yaylı Çalgılar Dörtlüsü ve Borusan Oda Orkestrası’ndaki görevini sürdüren Kıvrak aynı zamanda Viyana Senfonietta Orkestrası’nın başkemancılığını yapmakta.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar